PŚ w snowboardzie: trzecie miejsce Oskara Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Dla Polaka to drugie podium w karierze.

Tomasz Skrzypczyński
Oskar Kwiatkowski Newspix / EXPA/ Sportida/ Jurij Vodusek / Na zdjęciu: Oskar Kwiatkowski
W sobotę w szwajcarskim Scuol odbyły się pierwsze w 2020 roku zawody Pucharu Świata w snowboardzie. Znakomicie spisał się reprezentant Polski Oskar Kwiatkowski, który znalazł swojego pogromcę dopiero w półfinale.

Nasz rodak przegrał w nim z Benjaminem Karlem. Austriak okazał się lepszy, ale w pojedynku o trzecie miejsce stoczył pasjonujący pojedynek z reprezentantem Szwajcarii Dario Caviezelem.

Obaj ostatecznie jednocześnie wpadli na metę i zajęli ex-aequo trzecie miejsce.

Sobotnie zawody wygrał Andriej Sobolew.

Dla Kwiatkowskiego to drugie podium Pucharu Świata w karierze. Przed dwoma laty zajął drugie miejsce, co ciekawe także w Scuol.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku 23.letni olimpijczyk z Pjongczangu zdobył złoty medal na Uniwersjadzie w konkurencji slalomu giganta równoległego (więcej TUTAJ).

W 2016 roku Kwiatkowski brał udział w poważnym wypadku samochodowym i lekarze musieli walczyć o jego życie. Udało mu się jednak z tego wyjść i wrócić do sportu. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.