Polska już z medalem na uniwersjadzie!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zuzanna Smykała zdobyła dla Polski brązowy krążek w zawodach snowboardcrossu - pierwszej konkurencji zimowej uniwersjady, rozpoczętej 11 grudnia we włoskim Trentino.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska reprezentacja za sprawą świetnego występu Zuzanny Smykały studencką imprezę w Trydencie rozpoczęła z wysokiego "C". Nasza snowboardzistka z bardzo dobrej strony zaprezentowała się już podczas środowych eliminacji, zajmując w nich trzecią lokatę. Taki wynik dał jej korzystne rozstawienie w zawodach, które jak się okazało - przyniosło jej sukces. Mistrzyni kraju nie miała sobie równych zarówno w ćwierćfinale jak i w półfinale, bez najmniejszych problemów awansując do najlepszej "czwórki".

Smykała w walce o medale musiała uznać wyższość dwóch Czeszek - Ewy Samkowej oraz jej rodaczki - Kateriny Chourowej. Triumfu tej pierwszej można było się spodziewać, bo 20-latka z Dukli Liberec jest m.in. siódmą zawodniczką tegorocznych mistrzostw globu w Kanadzie i piątą sprzed dwóch lat w La Molinie. Z kolei urodzona w 1990 roku Smykała, studentka AZS AWF Katowice do tej pory znaczące rezultaty uzyskiwała przede wszystkim na krajowym podwórku, sporadycznie punktując na arenie międzynarodowej w Pucharze Świata.

Warto zaznaczyć, że blisko "pudła" w rywalizacji mężczyzn był Dawid Wal. Polak odpadł dopiero w półfinale, by potem w cuglach wygrać batalię o piątą lokatę.

Przypomnijmy, że uniwersjada w Trentino trwać będzie do 21 grudnia 2013 roku. W programie zawodów są m.in. konkursy skoków narciarskich, w których biało-czerwoni wystartują w silnym składzie z Krzysztofem Biegunem na czele.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Wyniki finału snowboardcrossu kobiet:

M Zawodniczka Kraj
1Ewa SamkowaCzechy
2Katerina ChourowaCzechy
3Zuzanna SmykałaPolska
4Anastazja AsanowaRosja
Źródło artykułu: