Dzień pod znakiem powrotu Maliszewskiej. Najlepszy występ saneczkarzy od pół wieku. Podsumowanie środy w Pekinie

Środa na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 była udana dla Polaków. Natalia Maliszewska wygrała swój wyścig po powrocie. Z kolei saneczkarze Chmielewski/Kowalewski przynieśli najlepszy wynik od niemal pół wieku. Co działo się na pozostałych arenach?

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak

Piękny powrót Maliszewskiej

To był piękny powrót Natalii Maliszewskiej. Polka po profesorsku rozegrała swój bieg eliminacyjny na 1000 metrów, wygrała go i bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału. Niestety Kamila Stormowska w swoim biegu była ostatnia i odpadła z dalszej rywalizacji.

Maliszewska o medale powalczy już w piątek, 11 lutego. Początek ćwierćfinałów o 12:00 czasu polskiego (więcej TUTAJ).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Polub SportoweFakty na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Maly Kurdupel Zgłoś komentarz
  Co z medalami dla polskich olimpijczykow ? dziennikarze i eksperci obiecywali na dzis 6 medlai cos nie tak czy balony za szybko pekaja ???
  • RobertW18 Zgłoś komentarz
   Naprawdę, wszystkie te przygotowania, wyjazdy i nagrody dla zawodników powinni opłacać "sponsorzy indywidualni" z kręgu osób, którym zależy na powodzeniu danych zawodników.
   Czytaj całość
   Państwo powinno raczej zaoszczędzone środki przeznaczyć na rozsądne zajęcie się "służbą zdrowia" i mądre przygotowanie wojska... "Teraz Polska w ataku" itp. - to brzmi tak śmiesznie głupio.
   • kert Zgłoś komentarz
    Czyli według redaktora ''teraz Polska w ataku '' . Moim zdaniem jednak ''szału nie ma'' .Cieszy jednak że nasi ambitni sportowcy sygnalizują światu że w sportach zimowych ''jeszcze
    Czytaj całość
    Polska nie zginęła ''i widać światełko w tunelu'' Decydentów proszę jednak by po IO na serio zajęli się tematem ,zatrudnili kompetentnych trenerów i działaczy którzy dopilnują ... byśmy za 4 lata mieli więcej powodu do domy .Nie może być tak jak w skokach kobiet gdzie nowy trener dostał dwie super utalentowane orlice a on w ciągu 3 - ch lat zrobił z nich ledwo człapiące kury . I nikt mu w tym nie przeszkodził / bo był kolegą decydentów i kiedyś miał sukcesy ale ... się ''wypalił'' .. Kumoterstwo to grzech naszych elit w każdej dziedzinie . Zdrówka życzę .
    • yes Zgłoś komentarz
     Nie idzie jednak Polsce. Igrzyska nie są przecież wycieczką.