Sobotnie starty Polaków w Soczi

Już pierwszy dzień właściwej rywalizacji na igrzyskach w Soczi jest bardzo ciekawy z polskiego punktu widzenia. W sobotę na starcie staną m.in. nasze największe gwiazdy narciarstwa klasycznego.


Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Punktualnie o 11:00 rozpocznie się bieg łączony kobiet 2x7,5 km, w którym pierwsza połowa dystansu rozgrywana będzie techniką klasyczną, a druga łyżwową. Nasze nadzieje pokładamy oczywiście w osobie Justyny Kowalczyk. Czy Polka zdobędzie medal w tej konkurencji? W pełni sił byłaby jedną z głównych faworytek. Niestety, ostatni uraz stopy sprawił, że forma naszej gwiazdy jest w tej chwili wielką zagadką. Od ubiegłego weekendu, gdy była piąta w Toblach, minął już tydzień, a przy leczeniu kontuzji liczyć może się każdy dzień. W tej chwili ciężko jednak przewidzieć w jakiej dyspozycji będzie Kowalczyk. Oprócz niej na starcie staną też inne Polki: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak.

O 12:30 przyjdzie czas na kolejny finał z udziałem Polaków. Na dystansie 5000 metrów rywalizować będą nasi łyżwiarze szybcy. Sebastian Druszkiewicz i Jan Szymański. Medalowych niespodzianek nikt nie zakłada, ale wypada mieć nadzieję, że nasi reprezentanci pokażą się na tyle dobrze, na ile ich stać. Wysokich lokat trudno spodziewać się w przypadku startujących w sprincie biathlonistów - o 15:30 wystąpią Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek. Lokaty w Pucharze Świata jednoznacznie pokazują, że sukcesem będzie miejsce w czołowej sześćdziesiątce dające prawo występu w biegu na dochodzenie.

Pozostali startujący w sobotę biało-czerwoni mają przed sobą występ w eliminacjach. Uwagę kibiców w największym stopniu przykują z pewnością skoczkowie, czyli Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jan Ziobro. Żaden z nich przynajmniej w teorii nie powinien mieć najmniejszych problemów z zapewnieniem sobie miejsca w niedzielnym właściwym konkursie.

Dwa przejazdy po torze saneczkarskim czekają także Macieja Kurowskiego. Nasz uczestnik rywalizacji jedynek mężczyzn wystąpi w sobotę w eliminacjach.

Program startów Polaków:
Finały:
11:00 - bieg łączony kobiet (Kowalczyk, Kubińska, Maciuszek, Szymańczak)
12:30 - 5000 metrów panczenistów (Druszkiewicz, Szymański)
15:30 - sprint biathlonistów (Guzik, Lepel, Pływaczyk, Szczurek)

Eliminacje:
15:30 i 17:40 - jedynki saneczkarzy, dwa przejazdy (Kurowski)
17:30 - skoki narciarskie K-95 (Kot, Kubacki, Stoch, Ziobro)

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×