Relacja na żywo
Martina Sablikova z Czech ze złotem na 5000 metrów! Pozostałe medale dla Holenderek - druga Ireen Wüst, a trzecia Carien Kleibeuker. Niemka Claudia Pechstein dopiero piąta.
Magdalena Gwizdoń dobierała jeden pocisk, ale ostatecznie strzeliła czysto. Polska na trzecim miejscu! Prowadzi Norwegia przed Włochami.
Koniec meczu! Finlandia - Rosja 3:1! Finowie w półfinale, Rosjanie kończą udział w turnieju!
Finowie najlepsi w sprincie drużynowym mężczyzn. Drugie miejsce dla Rosjan, a trzecie - dla Szwedów.
Norweżki najlepsze w sprincie drużynowym kobiet, a Finki na drugim miejscu. Brązowe medale wywalczyły Szwedki. Polki zakończyły rywalizację na piątej pozycji.
A teraz wywalczył drugi medal. Ted Ligety mistrzem olimpijskim w slalomie gigancie mężczyzn. Srebrny medal wywalczył Steve Missillier, a brązowy - Alexis Pinturault.
Bardzo dobry bieg w wykonaniu Macieja Kreczmera. Polak w strefę zmian przybiegł drugi!
W pierwszym półfinale zwyciężyły Finki. Kowalczyk do końca walczyła z Iwanową. Polka druga i mamy pewny udział w finale!
Ćwierćfinały hokeja na lodzie dobiegły końca, podobnie jak nasza relacja LIVE z 12. dnia igrzysk w Soczi. Tradycyjnie już zapraszamy na jutro, na godzinę 8:00.
W czwartek na igrzyskach olimpijskich w Soczi Polacy nie startują.
Hokej: Kanadyjczycy byli bardzo nieskuteczni i z trudem pokonali Łotyszy 2:1, ale awans do półfinału z pewnością nie przyszedł im tak łatwo, jak można było się tego spodziewać.
Hokej: Zakończył się mecz USA - Czechy. Amerykanie w znakomitym stylu awansowali do półfinału, wygrywając z naszymi południowymi sąsiadami 5:2.
Oprócz naszych biegaczek w środę w Soczi rywalizowali też inni reprezentanci Polski, ale nie odegrali oni w swoich konkurencjach żadnej poważniejszej roli.
Przypomnijmy, że najlepszym środowym startem Polaków w Soczi była piąta pozycja Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec w sprinterskich "dwójkach".
Hokej: Tym czasem długo wyczekiwaną bramkę zdobyli Kanadyjczycy. Gracze Klonowego Liścia prowadzą z Łotwą 2:1.
Hokej: Grad goli w meczu USA - Czechy. Nasi południowi sąsiedzi zmniejszają nieco stratę do rywali i przegrywają obecnie z Amerykanami 5:2.
Hokej: Coraz mniej minut do zakończenia hokejowego meczu Kanada - Łotwa, a na tablicy wyników nadal bez zmian - 1:1.
Ile waszym zdaniem medali biało-czerwoni zdobędą jeszcze podczas tegorocznych igrzysk na rosyjskiej ziemi?
Do zakończenia igrzysk w Soczi coraz bliżej, a Polacy dzięki 4 złotym krążkom w tabeli medalowej wciąż wyprzedzają takie zimowe potęgi, jak Austria, Szwecja, Francja, Korea Południowa, Finlandia i Włochy.
Hokej: Nokaut! Amerykanie podwyższają prowadzenie na 5:1 z reprezentacją Czech. Trwa 3. tercja tego spotkania.
Curling: Jutro w meczu o brązowy medal turnieju kobiet powalczą drużyny Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Z kolei pojedynek o złoto stoczą Szwedki z Kanadyjkami.
Tym czasem zakończyła się bobslejowa rywalizacja w kobiecych dwójkach. Zawody zostały całkowicie zdominowane przez Amerykę Północną.
W czwartek w Soczi czekają nas m.in. zawody mężczyzn na trasie ski crossu i drużynowe zmagania kombinatorów norweskich.
Przed Justyną Kowalczyk jeszcze bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym. Czy uważacie, że Polka w tej konkurencji zdobędzie olimpijski medal?
Hokej: Przed nami decydująca tercja meczu Kanada - Łotwa. Czy hokeiści z Kraju Klonowego Liścia nie zawiodą i sięgną po zwycięstwo? Jak na razie na tablicy wyników wciąż 1:1.
Hokej: Przypomnijmy, że wcześniej do 1/2 finału olimpijskiego turnieju mężczyzn awansowały zespoły Szwecji i Finlandii.
Hokej: W równolegle rozgrywanym spotkaniu USA - Czechy nie mamy tak wyrównanego wyniku. Amerykanie wyraźnie, bo 4:1 prowadzą z naszymi południowymi sąsiadami i są o krok od awansu do półfinału.
Najpierw złoto dla Państwa Fiordów zdobyły biegaczki, potem sztafeta mieszana w biathlonie.
To był norweski dzień w Soczi, po którym "Wikingowie" objęli prowadzenie w tabeli medalowej.
Warunki na tafli lodowej zgodnie z przewidywaniami dyktują reprezentanci Kraju Klonowego Liścia, którzy odnotowali aż 31 uderzeń na bramkę przy 8 ze strony Łotyszów.
Gospodarze igrzysk w Soczi nie mieli dziś zbytnio powodów do radości.
Obecnie w Soczi trwa rywalizacja w bobslejach, hokeju na lodzie oraz łyżwiarstwie figurowym.
Wśród bobsleistek, przed czterema najważniejszymi przejazdami prowadzi dwójka z Holandii, Esme Kamphuis oraz Jidith Vis. Wynik pomarańczowych to 3:52.27.
Tak natomiast prezentuje się czołówka zmagań bobslejowych dwójek pań. Do zakończenia zmagań o olimpijskie medale zostało jeszcze siedem przejazdów.
Curling: Zakończyło się półfinałowe spotkanie Szwedów z Brytyjczykami. Ci drudzy zwyciężyli 6:5.
Tak obecnie prezentuje się czołówka rywalizacji łyżwiarek figurowych.
Maciej Jodko nie był zadowolony ze swojego rezultatu. Ma jednak coś na swoje usprawiedliwienie.
Amerykańscy hokeiści prowadzą z Czechami już 3:1. Bramkę pod koniec pierwszej tercji zdobył David Backes.
Curling: To koniec spotkania - Kanadyjczycy pokonali Chińczyków 10:6 i zagrają w finale igrzysk olimpijskich.
W meczu hokejowym Kanada - Łotwa mamy rezultat 1:1. Bramkę dla reprezentantów kraju ze stolicą w Rydze zdobył Lauris Darzins.
Curling: Szwedzi po dziewięciu endach nieznacznie pokonują Brytyjczyków. Jest 5:4.
Wśród łyżwiarek figurowych świetnie zaprezentowała się Kim Yuna. Śliczna Koreanka prowadzi w rywalizacji z wynikiem 74.92.
Rozpoczął się już czwarty i ostatni przejazd bobslejowych dwójek pań. Na razie na starcie pojawiły się Koreanki, Brazylijki i Rumunki. Najważniejsze rozstrzygnięcia będą jednak mieć miejsce dopiero za kilkanaście minut.
Curling: Kanadyjczycy powiększyli swoją przewagę nad Chińczykami. Czy spotkanie jest już niemal rozstrzygnięte? Reprezentacja klonowego liścia prowadzi już 10:6.
Amerykanie znów na prowadzeniu w hokejowym meczu z Czechami. Po golu Dustina Browna jest 2:1.
- W końcu czuję, że zaczęłam biegać, a nie tylko się przemieszczać i walczyć z samą sobą - wyznała Krystyna Pałka.
Tymczasem, Kanadyjscy hokeiści wychodzą na prowadzenie. Patrick Sharp zdobył gola na 1:0 w spotkaniu z Łotyszami.
Jedyna Gruzinka w zestawieniu 30 łyżwiarek figurowych biorących udział w trwających zmaganiach zaprezentowała się nieźle. Urodzona w stolicy kraju, Tbilisi 24-letnia Elene Gedevanisshvili ma na swoim koncie 54.70 punktów, co wystarcza jej, aby zajmować 4. lokatę.
No proszę, Aleksandr Łukaszenka ma gest.
W rywalizacji łyżwiarek figurowych wciąż na pewnym prowadzeniu Polina Edmunds. 15-letnia Amerykanka urodzona w Santa Clara pokonuje Kaetlyn Osmond z Kanady różnicą 4,86 punktu.
W hokejowym meczu Amerykanów z Czechami remis 1:1! Bramkę dla naszych południowych sąsiadów zdobył Ales Hemsky.
Zmianę mamy również w meczu Szwedów z Brytyjczykami. Po ośmiu endach ci drudzy prowadzą 4:3.
Curling: Chińczycy zmniejszyli przewagę Kanadyjczyków. Z reprezentacją klonowego liścia przegrywają już tylko 6:7.
Przejazd czeskiej łyżwiarki figurowej urodzonej w rosyjskim Kirovie bez rewelacji - 15-letnia Elizaveta Ukolova ma przy nazwisku zapisany wynik 51.87.
Rozpoczęły się już ćwierćfinałowe mecze hokeistów. Jak na razie, w spotkaniu Kanady z Łotwą wciąż remis 0:0. Bramkę zdążyli już jednak zdobyć Amerykanie. Pokonują oni Czechów 1:0.
Ostatni przejazd bobslejowych dwójek pań rozpocznie się o godzinie 18.25. Walka o medale zapowiada się niezwykle interesująco!
Program krótki Nicole Rajicovej nie mógł zrobić dużego wrażenia. 18-letnia, urodzona w Stanach Zjednoczonych Słowaczka ma swoim koncie tylko 49.80 punktu.
Kanada wychodzi na prowadzenie w curlingowym spotkaniu z Chinami. Reprezentanci kraju ze stolicą w Ottawie wygrywają po siódmym endzie 7:4.
Zakończono trzecią serię przejazdów bobslejowych dwójek pań. Według oczekiwań, zwyciężyły Elana Meyers oraz Lauryn Williams ze Stanów Zjednoczonych (2:52.58). Na 2. miejscu uplasowały się Kaillie Huphries i Heather Moyse z Kanady (2:52.69), zaś na 3. Amerykanki Jamie Greubel i Aja Evans (2:53.45).
Curling: do remisu doprowadzili też Szwedzi. Stan ich spotkania z Brytyjczykami to teraz 3:3.
A teraz trochę o hokeju. Według Andrzeja Zabawy awans Finlandii do do półfinału jest jak najbardziej uzasadniony.
Do końca trzeciej rywalizacji bobslejowych dwójek pań pozostały już tylko cztery przejazdy. W czołówce nic się nie zmieni.
Duże zmiany zaszły również jeśli chodzi o drugie spotkanie. Jeszcze przed chwilą Kanadyjczycy prowadzili z Chińczykami 4:2, a teraz już tylko remisują. Po szóstym endzie wynik to 4:4.
Brytyjczycy wychodzą na prowadzenie. W olimpijskim spotkaniu curlingowym po szóstym endzie pokonują Szwedów 3:2.
Zbigniewa Bródkę spotkał duży zaszczyt. Radni łowickiej Rady Miasta nie mieli wątpliwości - mistrz olimpijski powinien zostać honorowym obywatelem stolicy powiatu!
Za to istotne zmiany zaszły w tabeli łyżwiarek figurowych. Z wynikiem 61.04 prowadzi obecnie Polina Edmunds z USA.
Podczas rywalizacji bobsleistek w czołówce nic się nie zmienia. Prezentujemy wyniki po siedmiu przejazdach.
Kolejny punkt dla Kanadyjczyków. W spotkaniu curlingowym reprezentacja z Ameryki Północnej pokonuje Chińczyków już 4:2.
Tego można było się spodziewać - po przejazdach czterech dwójek wciąż liderkami są bobsleistki Stanów Zjednoczonych. Nad 2. Kanadyjkami mają przewagę 0,11 sekundy.
Wśród łyżwiarek figurowych w czołówce nie namieszała również Brazylijka Isadora Williams. Z wynikiem 40.37 plasuje się na ostatniej, 10. lokacie.
Brytyjczycy zdołali wyrównać stan potyczki w curlingu. Po pięciu endach remisują ze Szwedami 2:2.
Bobsleistki wystartowały. Pierwsze na starcie ustawiły się Amerykanki Elana Meyers i Lauryn Williams. Całościowy czas dwójki ze Stanów Zjednoczonych to 2:52.58.
W zmaganiach łyżwiarek figurowych bez zmian w czołówce. Kiepsko wypadła Broklee Han z Australii. Jej wynik to 49.32. Reprezentantka kraju ze stolicą w Canberze plasuje się obecnie na 4. pozycji.
Już za trzy minuty rozpocznie się trzeci przejazd bobslejowych dwójek pań. Jak na razie liderkami są reprezentantki Stanów Zjednoczonych, Elana Meyers i Lauryn Williams.
Chińczycy nie odpuszczają. W spotkaniu curlingowym z Kanadą zdobyli punkt i przegrywają już tylko 2:3.
W drugiej grupie łyżwiarek figurowych prowadzi Kaetlyn Osmond z Kanady. W programie krótkim wywalczyła 56.18 punktów.
Był już na dnie, ale się nie poddał i wspiął się na sam szczyt - mowa o holenderskim panczeniście Stefanie Groothuisie.
Curling: Trwają półfinały mężczyzn. Kanadyjczycy prowadzą 3:1 z reprezentantami Chin, z kolei Szwedzi 2:1 wygrywają obecnie z Wielką Brytanią.
Więcej o rywalizacji mieszanych sztafet w biathlonie i występie reprezentacji Polski w poniższym newsie.
Znacznie ciekawiej z punktu widzenia polskiego kibica zapowiada się biathlonowa sztafeta kobiet, którą przewidziano w Soczi na 21 lutego.
Barw biało-czerwonych bronili dziś Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek oraz Krzysztof Pływaczyk.
Polska ostatecznie dopiero na czternastej pozycji. Tuż za naszą sztafetą sklasyfikowano tylko "czwórki" Kazachstanu i Estonii.
W czołowej "szóstce" uplasowali się jeszcze Niemcy, Rosjanie oraz Słowacy.
Polacy prawdopodobnie przybiegną do mety na czternastym miejscu.
Srebro dla Czechów, brąz zdobyła sztafeta Włoch.
Bezapelacyjne zwycięstwo Norwegii stało się faktem! Zasłużone złoto "Wikingów" i kolejna wygrana, choć tym razem w drużynie, wielkiego Ole Einara Bjoerndalena.
Biathlonowa trasa w Soczi prezentuje się okazale przy świetle jupiterów.
Czwartą pozycją będą musieli zadowolić się Niemcy.
O drugie miejsce powalczą Czesi z Włochami.
Przed nami ostatnie strzelanie.
Curling: W pierwszym półfinale turnieju mężczyzn Brytyjczycy po 2. endach prowadzą skromnie, bo 1:0 ze Szwedami, w drugim Kanadyjczycy zgodnie z oczekiwaniami prowadzą 1:0 z Chińczykami.
Drugie miejsce ze stratą ponad 36 sekund należy do Czechów, Włosi w dalszym ciągu dzielnie bronią trzecią pozycję.
Szybko, celnie i przyjemnie! Emil Hegle Svendsen! Norwegii nikt nie jest w stanie dzisiaj zagrozić.
Polska jest w tej chwili na dwunastym miejscu z ogromną stratą do prowadzących Norwegów.
Francuzi są w tej chwili dopiero na szóstej pozycji, ale na ostatnim odcinku mają w swoich szeregach znakomitego Martina Fourcada.
Na trzecim miejscu są w tej chwili Włosi, czwarta pozycja należy do Słowaków, a piąta do Niemców.
Pozostałe drużyny mają poważne kłopoty na strzelnicy.
Przewaga "Wikingów" nad Czechami wynosi obecnie ponad 36 sekund.
Tym czasem kolejne genialne strzelanie Ole Einara Bjoerndalena. Norwegowie coraz bliżej złota!
Łyżwiarstwo szybkie: Niesamowitą furorę w Adler Arenie robią na igrzyskach reprezentanci Holandii. "Pomarańczowi" w hali panczenistów wywalczyli aż 21 medali, w tym sześć złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych.
Łukasz Szczurek raz dobierał, stracił sporo czasu na strzelnicy i polska sztafeta spadła w tym momencie na ósmą pozycję.
Jaroslav Soukup traci do utytułowanego Norwega 11,7 sekundy. Na trzecim miejscu plasują się Włosi.
Poza biathlonem w Soczi odbywają się teraz mecze curlingu oraz zawody w łyżwiarstwie figurowym.
Polacy spadli w tej chwili na szóste miejsce. Prowadzą Czesi przed Norwegami. U "Wikingów" na tej zmianie biegnie wielki Ole Einar Bjoerndalen.
Łukasz Szczurek to nie byle kto, bo mistrz świata juniorów w biegu indywidualnym z 2007 roku. Polak zdobył też srebro na tej samej imprezie rok wcześniej w Presque Isle.
Rozpoczął się trzeci odcinek biathlonowej sztafety mieszanej. Magdalena Gwizdoń skończyła bieg, a rozpoczął go Łukasz Szczurek.
To może być czeski dzień w Soczi. Po złoto w wyścigu panczenistek na 5000 metrów sięgnęła właśnie Martina Sablikowa, z kolei Czesi mają także ogromne szanse na podium w biathlonowej sztafecie mieszanej.
Magdalena Gwizdoń znów dobierała i znów trafiła! Polska czwarta ze stratą pół minuty do prowadzącej Norwegii. Drugie miejsce zajmują Czechy, a trzecie Włochy.
Martina Sablikova liderką na 5000 metrów. Wystartowała właśnie ostatnia para, a w niej Claudia Pechstein.
W sztafecie mieszanej mamy już drugą zmianę. Biegnie teraz Magdalena Gwizdoń i zajmuje piąte miejsce ze stratą 6,6 sekundy do prowadzącej Czeszki Gabrieli Soukalovej.
Znakomite strzelanie Krystyny Pałki! Polska na czwartym miejscu ze stratą ponad 11 sekund do prowadzącego zespołu Włoch.
Dwie i pół minuty do końca meczu - Finowie o krok od awansu!
Wznowiona została rywalizacja panczenistek.
Biathlonistki już po pierwszym strzelaniu. Na prowadzeniu Veronika Vitkova z Czech. Krystyna Pałka jest dziewiąta ze stratą niespełna 16 sekund.
Siedem minut do końca meczu. Finowie nadal prowadzą 3:1.
Rozpoczyna się sztafeta mieszana w biathlonie! Polacy startują w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk.
Finowie długo czekali na złoto!
Rosjanie grają tymczasem z Finami - nadal 3:1. Gospodarze byli o krok od zdobycia drugiego gola, ale nie udało się!
Półmetek rywalizacji panczenistek - czekamy na kolejne zawodniczki.
Rozpoczęła się trzecia tercja meczu Finlandia-Rosja.
Kolejna para zakończyła start na 5000 metrów. Stephanie Beckert ma drugi, a Maria Lamb ósmy czas.
Łyżwiarstwo szybkie i hokej na lodzie to jedyne dyscypliny, w których toczy się w tej chwili rywalizacja. O 15:30 przyjdzie czas na biathlon.
Łyżwiarstwo szybkie: Trzecia para zakończyła rywalizację. Ponownie obie zawodniczki były lepsze od Polki, a nową liderką jest Norweżka Mari Hemmer.
Hokej: Po dwóch tercjach Finowie prowadzą z Rosjanami 3:1. Gospodarze igrzysk nie ukrywali, że w turnieju hokejowym interesuje ich tylko złoto.
Łyżwiarstwo szybkie: Swój przejazd ma za sobą druga para zawodniczek. Obie wyprzedziły Polkę. Nową liderką jest Japonka Shoko Fujimura.
Hokej: Finowie prowadzą z Rosjanami 3:1. Bramkę dla Finów strzelił Mikael Granlund.
Wróćmy do curlingu, gdzie w środę rozegrano półfinałowe mecze kobiet.
Łyżwiarstwo szybkie: W pierwszej parze wyścigu na 5000 metrów wystartowała Katarzyna Woźniak. Polka uzyskała czas o prawie 18 sekund gorszy od Niemki Bente Kraus.
Organizatorzy igrzysk pozostają niewzruszeni i po raz kolejny odmówili startu zawodnikom w czarnych opaskach...
Finowie po raz pierwszy na igrzyskach w Soczi stanęli na najwyższym stopniu podium. Warto dodać, że zawodnicy z tego kraju po raz ostatni złoty medal podczas zimowych igrzysk olimpijskich zdobyli w 2002 roku w Salt Lake City.
Wróćmy na chwilę do rywalizacji mężczyzn w sprincie drużynowym. Losy medali rozstrzygnęły się dopiero na ostatniej prostej. Więcej informacji w relacji, która dostępna jest na łamach naszego portalu.
Hokej: Zakończyła się pierwsza tercja ćwierćfinałowego spotkania między Finami i Rosjanami. 2:1 prowadzą Finowie.
Hokej: Na nieco ponad dwie minut przed końcem pierwszej tercji Finowie strzelili bramkę na 2:1. Autorem gola był Teemu Selanne. Trybuny na Bolszoj Arenie na chwilę zamilkły.
O 14:30 rozpocznie się wyścig na 5000 metrów panczenistek. Już w pierwszej parze pobiegnie Katarzyna Woźniak, dla której będzie to pierwszy start na igrzyskach w Soczi.
Marit Bjoergen awansowała na piąte miejsce w klasyfikacji medalowej wszech czasów. Przed igrzyskami w Soczi była w tej klasyfikacji na 33. miejscu. Kto znajduje się przed norweską biegaczką? Odpowiedź na to pytanie w tym newsie:
Curling kobiet, wyniki końcowe: Kanada - Wielka Brytania 6:4, Szwajcaria - Szwecja 5:7. W finale rywalizować więc będą Kanadyjki oraz Szwedki.
Znani są już również medaliści w slalomie gigancie równoległym mężczyzn:
Rosja - Finlandia 1:1. Gola strzelił Juhamatti Aaltonen.
Slalom gigant równoległy wygrała dziś Patrizia Kummer. Więcej na ten temat w poniższym newsie.
W poniższym tekście szczegóły i wyniki drużynowego sprintu kobiet, w którym piąte miejsce zajęły Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk.
Hokej na lodzie mężczyzn: Trwa ćwierćfinał, w którym grają Rosjanie i Finowie. Po siedmiu minutach jest 0:0.
Szczegóły i wyniki dzisiejszego slalomu giganta mężczyzn w naszej relacji:
Złote medale wywalczyli więc Iivo Niskanen i Sami Jauhojaervi. Czwarte miejsce zajęli Ola Vigen Hattestad i Petter Northug.
Na piątej zmianie: 1. Niemcy, 2. Finlandia, 3. Rosja. Norwegowie są na szóstej pozycji.
Po 4/6 rywalizacji prowadzą gospodarze. Drugie miejsce zajmują Finowie, a trzecie - Szwedzi. Norwegowie zajmują siódme miejsce.
Po 5,4 km: 1. Szwecja, 2. Niemcy, 3. Rosja, 4. Finlandia, 5. Norwegia.
Petter Northug na pierwszym miejscu. Nikita Kriukow zajął czwarte miejsce na drugiej zmianie.
Rozpoczął się sprint drużynowy mężczyzn.
Złote medale wywalczyły więc Ingvild Oestberg i Marit Bjoergen. Drugie miejsce zajął duet Aino Kaisa Saarinen i Kerttu Niskanen, a trzecie - Stina Nilsson oraz Ida Ingemarsdotter. Na piątej pozycji uplasowały się Sylwia Jaśkowiec oraz Justyna Kowalczyk. Przed Polkami znalazły się Niemki, a za - Rosjanki.
Curling: Szwajcaria - Szwecja 3:4. Trwa ósmy end.
Na piątej zmianie: 1. Oestberg, 2. Saarinen (+4.48), 3. Boehler, 4. Ingemarsdotter, 5. Jaśkowiec. W finale rywalizuje dziesięć duetów.
Polki czwarte na czwartej zmianie.
Po 3,9 km: 1. Oestberg, 2. Saarinen, 3. Ingemarsdtotter, 4. Boehler, 5. Jaśkowiec.
Po drugiej zmianie: 1. Bjoergen, 2. Niskanen, 3. Nilsson, 4. Kowalczyk, 5. Herrmann.
W drugiej grupie biegną między innymi: Justyna Kowalczyk, Marit Bjoergen i Kerttu Niskanen.
Na pierwszej zmianie: 1. Saarinen, 2. Oestberg, 6. Jaśkowiec.
Rozpoczął się sprint drużynowy kobiet. W pierwszej grupie biegną między innymi: Sylwia Jaśkowiec, Ingvild Oestberg oraz Aino Kaisa Saarinen.
W drugim półfinale rywalizują Szwedki ze Szwajcarkami. Na razie 3:3.
Curling kobiet, półfinał: Wielka Brytania - Kanada 3:5. Trwa siódmy end.
Komentarz ukraińskiego alpejczyka do sytuacji w jego kraju:
Maciej Kreczmer i Maciej Staręga nie awansowali do finału sprintu. Więcej na ten temat w poniższym newsie.
W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Austriaków. Zawodnicy z tego kraju nie znaleźli się jednak na pozycjach medalowych. Tuż za podium uplasował się Marcel Hirscher. Szóste miejsce zajął Matthias Mayer, a siódme - Benjamin Raich.
A teraz prowadzący po pierwszym przejeździe, mistrz świata w slalomie gigancie z 2013 roku - Ted Ligety. Amerykanin dotychczas zdobył jeden medal w ZIO - złoto w kombinacji w 2006 roku.
Pinturault również ma medal. Ondrej Bank na razie jest czwarty.
Missillier nadal na prowadzeniu. Francuz ma już medal. Simoncelli zdecydowanie spadł w klasyfikacji - na razie jest piętnasty.
Wystartował trzeci po pierwszym przejeździe - Davide Simoncelli. Urodzony w 1979 roku Włoch jest specjalistą od slalomu giganta. W tej konkurencji odniósł dwa zwycięstwa w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (w 2003 i w 2006 r.).
Mayer plasuje się na czwartej pozycji.
Teraz czas na specjalistę od konkurencji szybkościowych. Matthias Mayer wygrał już w Soczi zjazd.
Dwóch Francuzów na czele. 1. Missillier, 2. Pinturault. Thomas Fanara jest szósty.
Szwajcar na razie na szóstej pozycji.
Dziewiąte miejsce w pierwszym przejeździe zajął obrońca mistrzowskiego tytułu - Carlo Janka. Szwajcar już wystartował.
Steve Missillier nowym liderem.
Polacy zajęli ósme miejsce.
Finowie najlepsi w drugim półfinale sprintu drużynowego. Rosjanie na drugim miejscu, a Szwedzi - na trzecim.
Trwa drugi przejazd slalomu giganta mężczyzn. Na starcie - trzynasty po pierwszym przejeździe - Benjamin Raich. Urodzony w 1978 roku Austriak wygrał slalom gigant na igrzyskach olimpijskich w Turynie. W Salt Lake City był czwarty.
Po piątej zmianie Kreczmer jest szósty.
Maciej Staręga czwarty odcinek zakończył na ósmej pozycji. Polacy nadal są w czołowej grupie.
Maciej Staręga na swoim odcinku przesunął się na szóstą pozycję. Prowadzą Szwedzi.
Na pierwszym odcinku Maciej Kreczmer był siódmy. Prowadzą Finowie.
Rozpoczął się drugi półfinał sprintu drużynowego.
Curling: Od 11:00 trwają półfinałowe mecze kobiet. Szwajcarki prowadzą ze Szwedkami 2:1, a Kanadyjki wygrywają z Brytyjkami 3:0.
Polską sztafetę stanowić będą Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. Ich rywalami będą Rosjanie, Kazachowie, Szwedzi, Finowie, Amerykanie, Japończycy, Bułgarzy, Słowacy, Australijczycy, Ukraińcy i Francuzi.
Oto wyniki pierwszego półfinału:
W pierwszym półfinale zwyciężyli Niemcy. Na drugim miejscu do mety dobiegli Czesi i to właśnie te dwie sztafety mają zapewniony udział w finale.
Na piątej zmianie przewagę nad rywalami uzyskał Niemiec Hannes Dotzler. Drudzy są Szwajcarzy, trzeci Czesi.
Po czterech odcinkach pierwszego półfinału sprintu drużynowego prowadzą Włosi przed Niemcami, Szwajcarami i Norwegami.
Hokej: Zakończył się ćwierćfinałowy mecz między reprezentacjami Szwecji i Słowenii. Górą byli Szwedzi, którzy wygrali 5:0.
Po dwóch odcinkach sprintu drużynowego mężczyzn na prowadzeniu są Niemcy przed Norwegami i Włochami. Polacy będą biec w drugim półfinale.
Hokej: W ostatniej tercji Szwedzi idą za ciosem. Prowadzą ze Słoweńcami już 5:0 i są pewni awansu do półfinału olimpijskiego turnieju hokeja.
Rozpoczął się pierwszy półfinał sprintu drużynowego mężczyzn.
A tutaj więcej informacji odnośnie półfinałów sprintów drużynowych kobiet:
A tak wyglądać będzie obsada finału: Finlandia (Saarinen, Niskanen) Polska (Jaśkowiec, Kowalczyk) Rosja (Dotsenko, Iwanowa) Niemcy (Boehler, Herrmann) Austria (Smutna, Stadlober) Słowenia (Cebasek, Visnar) Norwegia (Oestberg, Bjoergen) Szwecja (Ingemarsdotter, Nilsson) USA (Caldwell, Randall) Szwajcaria (Gruber, Boner)
Początek finału sprintu drużynowego kobiet zaplanowany jest na godz. 12:45.
Oto wyniki drugiego półfinału:
W drugim półfinale zwyciężyły Norweżki. Drugie miejsce zajęły Szwedki, trzecie były Amerykanki.
Po pięciu pętlach jako pierwsza do strefy zmian przybiegła Amerykanka, która ma pół sekundy przewagi nad Norweżkami i Szwedkami. Na ostatniej zmianie pobiegną Kikkan Randall, Marit Bjoergen i Stina Nilsson.
Na prowadzeniu nadal są Norweżki, Szwedki i Amerykanki, które mają dużą przewagę nad Szwajcarkami.
Po przebiegnięciu trzech pętli prowadzą Szwedki, które mają minimalną przewagę nad Norweżkami i Amerykankami.
Na drugim odcinku prowadzą Norweżki. Drugie są Amerykanki, a trzecie Szwedki. W barwach Norwegii na drugiej zmianie biegła Marit Bjoergen.
Wracamy do rywalizacji w sprincie drużynowym. Po pierwszym odcinku w drugim półfinale prowadzą Amerykanki przed Francuzkami. Norweżki są trzecie.
Hokej: Szwedzi prowadzą już 2:0. Bramkę w drugiej minucie trzeciej tercji strzelił Marcus Johansson.
Hokej: Po dwóch tercjach Szwedzi prowadzą ze Słoweńcami 1:0. Przed chwilą rozpoczęła się ostatnia część regulaminowego czasu gry.
W drugim półfinale pobiegną Norweżki, Amerykanki, Szwedki, Włoszki, Francuzki, Kanadyjki, Szwajcarki, Chinki i Kazaszki.
Ze względu na napiętą sytuację na Ukrainie z rywalizacji w sprincie drużynowym wycofały się reprezentantki tego kraju.
Oto wyniki pierwszego półfinału:
Fenomenalny bieg Kowalczyk. Polka na podbiegu przeszła na drugą pozycję!
Finki na zdecydowanym prowadzeniu. Jaśkowiec dobiegła do strefy zmian na szóstym miejscu. Na ostatnim odcinku biegnie Kowalczyk. Polka rzuciła się do odrabiania strat.
Po czterech zmianach Polki są trzecie. Ponownie na trasę wyruszyła Jaśkowiec.
Na półmetku półfinału prowadzą Finki. Jaśkowiec jest szósta. Teraz kolej na Kowalczyk.
Na drugim odcinku biegła Justyna Kowalczyk, która w strefie zmian była druga. Ponownie na trasę wyruszyła Sylwia Jaśkowiec.
Rozpoczęły się półfinały sprintu drużynowego. Po pierwszej zmianie Polki są na siódmym miejscu.
Hokej: W meczu Szwecja - Słowenia nadal jest 1:0 dla drużyny ze Skandynawii. Przewaga Szwedów jest coraz bardziej widoczna. Oddali oni już 21 strzałów, a Słoweńcy tylko 10-krotnie zagrozili bramce reprezentacji Trzech Koron.
Narciarstwo alpejskie: Zakończył się pierwszy przejazd slalomu gigantu. Ukończyło 79 zawodników. Prowadzi Ted Ligety. Drugi przejazd rozpocznie się o godzinie 11:30.
Do finału awans uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdego półfinału oraz sześć ekip z najlepszymi czasami.
Polki pobiegną w drugim półfinale, a ich rywalkami będą Słowenki, Finki, Niemki, Rosjanki, Austriaczki, Słowaczki i Ukrainki. Ważna informacja: sprint drużynowy rozgrywany jest stylem klasycznym.
O 10:15 rozpoczną się półfinału sprintu drużynowego z udziałem Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec.
Hokej: Zakończyła się pierwsza tercja ćwierćfinałowego meczu pomiędzy Szwedami i Słoweńcami. 1:0 prowadzą Szwedzi.
Hokej: Szwedzi wykorzystali grę w przewadze i na minutę przed końcem pierwszej tercji strzelili gola na 1:0. Do bramki Słoweńców trafił Alexander Steen.
Polscy krawcy zrealizowali cel na igrzyska olimpijskie. Mowa oczywiście o skoczkach.
Zapraszamy do rozwiązania naszego quizu olimpijskiego.
Hokej: Od 9:00 trwa ćwierćfinałowy mecz pomiędzy Szwedami i Słoweńcami. Na początku meczu przewagę mają Szwedzi, lecz rezultat nadal jest bezbramkowy.
Narciarstwo alpejskie: Najlepsi z alpejczyków mają już za sobą pierwszy etap rywalizacji w slalomie gigancie. Pierwszy przejazd ukończyło już 36 zawodników.
Bode Miller w rywalizacji alpejczyków w slalomie gigancie zajmuje obecnie 24. miejsce. 36-letni Amerykanin myśli o starcie na kolejnych igrzyskach.
Wracamy do kwalifikacji snowboardowego slalomu równoległego, w którym rywalizowały Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz.
Pod względem zdobytych medali najlepszą zawodniczką igrzysk jest Daria Domraczewa.
W sobotę na alpejskim stoku zaprezentuje się jedyny reprezentant Meksyku na zimowych igrzyskach w Soczi. Na jego występ czeka cały kraj.
Narciarstwo alpejskie: 20 zawodników ma za sobą pierwszy przejazd slalomu gigantu. Prowadzi Ted Ligety.
O 10:12 walkę o awans do ćwierćfinału snowboardowego slalomu równoległego rozpoczną mężczyźni. W gronie uczestników 1/8 finału brakuje Polaków, którzy w tej konkurencji nie startują.
Po jedenastu dniach igrzysk w Soczi Polacy z dorobkiem czterech złotych medali zajmują 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Niemcy.
Oto lista uczestniczek 1/8 finału snowboardowego slalomu równoległego. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 10:00.
We wtorek na igrzyskach olimpijskich zadebiutowała słynna skrzypaczka - Vannesa Mae. Mimo zajęcia ostatniego miejsca była dumna ze startu w Soczi.
Narciarstwo alpejskie: Od 8:00 trwa slalom gigant mężczyzn. Na liście startowej jest aż 109 zawodników. W gronie tym brakuje reprezentantów Polski.
Wczesnym porankiem rozegrano kwalifikacje snowboardowego slalomu równoległego. Startowały w nich dwie Polki. Zarówno Aleksandra Król, jak i Karolina Sztokfisz odpadły z dalszej rywalizacji.
Dziś najwięcej emocji polskim kibicom powinny dostarczyć Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, które będą startować w sprincie drużynowym.