Premierowe zwycięstwo Dekorglassu

Broniący tytułu mistrzowskiego Dekorglass Działdowo wygrał z AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:1 w rozegranym awansem meczu 4. kolejki LOTTO Superligi. Dwa punkty dla gospodarzy wywalczył Jakub Dyjas.

Sportklub Polska
Jakub Dyjas Materiały prasowe / Sportklub / Jakub Dyjas
Bohaterem spotkania był lider Dekorglassu – Jakub Dyjas. Najpierw bardzo gładko pokonał Tomasza Tomaszuka, któremu oddał w sumie 12 małych punktów. Z kolei w decydującym pojedynku ograł Wanga Zeng Yi 2:1. W pierwszym secie przy 9:8 dla Kuby Dyjasa trener Michał Dziubański poprosił o czas i była to trafna decyzja. Po przerwie zawodnik Dekorglassu zdobył dwa punkty i zwyciężył 11:8. W drugim secie było 8:6 dla „Wandżiego”, ale później lepiej grał Jakub Dyjas i miał meczbola (10:9). Wang Zeng Yi wyszedł z opresji i wyrównał stan pojedynku na 1:1. Trzeci set to popis Jakub Dyjasa, mimo że początkowo wygrywał Wang 3:1.

W bardzo dobrej formie jest również 2-krotny Mistrz Paraolimpijski Patryk Chojnowski. Jeszcze niedawno grał w AZS AWFiS Balta, a dziś pokonał Szymona Malickiego 3:0.

W środowym spotkaniu Dekorglass zagrał polskim składem. Szansę występu dostał Patryk Lewandowski i rozegrał znakomity mecz z „Wandżim”. Prowadził 2:0 w setach, a w 3 było 5:4 i 6:5 dla pingpongisty gospodarzy. Jednak od tego momentu zaczął punktować Wang, który wyrównał na 2:2. Mnóstwo dramaturgii było w ostatnim secie, w którym górę wzięło doświadczenie i umiejętności byłego reprezentanta Polski.

W tabeli LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo zajmuje 6. miejsce ex aeqo z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Prowadzi Energa Manekin Toruń.

Dekorglass Działdowo – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:1
1. Jakub Dyjas – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)
2. Patryk Lewandowski – Wang Zeng Yi 2:3 (11:9, 11:6, 6:11, 3:11, 7:11)
3. Patryk Chojnowski – Szymon Malicki 3:0 (11:8, 11:7, 11:4)
4. Jakub Dyjas – Wang Zeng Yi 2:1 (11:8, 10:12, 11:5)

Czy Dekorglass Działdowo obroni w tym sezonie mistrzostwo kraju?