Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wiadomo, kto zaśpiewa na Igrzyskach Europejskich

Już w środę rozpoczęła się sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich, które odbędą się za cztery tygodnie w Krakowie. Wiemy już, kogo występy na scenie będziemy mogli obserwować.

JF
Roksana Węgiel Getty Images / Tim P. Whitby/MTV / Na zdjęciu: Roksana Węgiel
Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia wielu imprez sportowych, nie brakuje różnych występów artystycznych. Tych nie zabraknie podczas nadchodzących Igrzysk Europejskich, które tym razem odbędą się w Krakowie.

Jeżeli chodzi o otwarcie zawodów w Krakowie, to zobaczymy tam przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji, które wezmą udział. Sportowcy będą prowadzeni przez chorążych, a ubrani będą w narodowych barwach.

Oczywiście, nie zabraknie oprawy muzycznej. W środę, 21 czerwca, na scenie zobaczymy takich artystów jak Tribbs czy Roksanę Węgiel. Oprócz tego pojawi się ukraiński zespół Kalush, który w zeszłym roku wygrał Eurowizję.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Nie zabraknie również zapalenia znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu. Podczas ostatniego miesiąca krążył on po naszym kraju.

Igrzyska Europejskie potrwają 12 dni. Rywalizacja odbędzie się w 29 dyscyplinach. Ponadto wywalczyć będzie można kwalifikacje na igrzyska olimpijskie, które w 2024 roku zostaną zorganizowane w Paryżu.

Na zakończenie odbędzie się ponownie uroczysta ceremonia. Tę zaplanowano na 2 lipca. Wówczas gwiazdami na scenie będą m.in. Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee.

Obie ceremonie potrwają w tych samych godzinach, tj. 20:30-23:00. Jeżeli chodzi o koszty wejściówek, to mówimy o kwotach w przedziale 50-120zł za udział w otwarciu i 30-100zł, jeżeli chodzi o zamknięcie.

Przeczytaj także:
Jedynka odpada. Rosjanka wyrzuciła Polkę z turnieju

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×