Internauci natychmiast to wyłapali. Wpadka Przemysława Babiarza podczas biegu Polek

W Budapeszcie skończyły się mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023. W niedzielę reprezentacja Polski kobiet zajęła szóste miejsce w sztafecie 4x400 metrów. Komentator tych zmagań Przemysław Babiarz zanotował wpadkę, którą internauci szybko wyłapali.

Michał Mielnik
Moment finiszu biegu na 4x400 metrów W kółku Przemysław Babiarz Twitter / TVP Sport / WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Moment finiszu biegu na 4x400 metrów. W kółku Przemysław Babiarz.
To była niezwykle emocjonująca rywalizacja w biegu 4x400 metrów podczas MŚ w Budapeszcie 2023. Polki zajęły szóste miejsce, choć w przeszłości ta konkurencja przynosiła nam wiele medali. Tym razem już sam awans do finału był ogromnym sukcesem.

Polki wystartował w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka oraz Natalia Kaczmarek.

Na trzecim okrążeniu reprezentantki naszego kraju były na siódmym miejscu, a ostatnią zmianę miała Kaczmarek. Strata do szóstego miejsca wynosiła ok. 20 metrów.

Polka w znakomitym stylu dogoniła rywalkę i na ostatniej prostej przedarła się na szóste miejsce. Bieg sprawił wiele emocji także komentatorom tego wydarzenia. Przemysław Babiarz skupił się na pogoni Polki, lecz z przodu stawki również działy się niesamowite rzeczy.

Prowadzenie reprezentacji Jamajki wydawało się być niezagrożone, lecz ostatnie metry biegu należały do Holenderki. Ta tuż przed metą wyprzedziła swoją rywalkę zapewniając złoty medal dla swojego kraju. Cała sytuacja umknęła Babiarzowi.

- Mamy szóste miejsce Polek. Jamajka pierwsza  - powiedział w emocjach komentator. - Nie Jamajka, a Holandia - dodał drugi z ekspertów. - Jamajka przepraszam, patrzyłem na Polki - szybko sprostował Babiarz.

Cała sytuacja nie umknęła internautom. Na Twitterze szybko można było dostrzec komentarze, które mówiły o całej sytuacji. - No jak można się skupić na szóstej reprezentacji, gdy Femke Bol zrobiła niesamowitą i niepowtarzalną rzecz. A jeszcze na końcu powiedział, że wygrały Jamajki. Kompromitacja - napisał jeden z nich.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 w Budapeszcie dobiegły końca. Polska w tym turnieju wywalczyła dwa srebrne medale. Najwięcej "krążków" zdobyli reprezentanci Stanów Zjednoczonych - 12 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych.