Jagna Marczułajtis wskazała, kto powinien być premierem

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Jagna Marczułajtis-Walczak wyjawiła, kto według niej powinien być nowym Prezesem Rady Ministrów po Mateuszu Morawieckim.

Dawid Borek
Dawid Borek
Jagna Marczułajtis-Walczak Instagram / jagnamarczulajtiswalczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
11 grudnia (poniedziałek) dojdzie do głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Jak powszechnie wiadomo, Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości w Sejmie, więc wotum nie uzyska. Tak zakończy się dwutygodniowa praca rządu Morawieckiego, któremu misję jego stworzenia, mimo braku poparcia w Sejmie, powierzył prezydent Andrzej Duda.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się o godzinie 15:00. Już na pięć minut później zaplanowano przerwę oraz zgłaszanie kandydatur na Prezesa Rady Ministrów, z kolei o 16:30 rozpocznie się wybór premiera. Kandydatem nowej większości sejmowej na tę funkcję będzie Donald Tusk. Kluczowe głosowanie w poniedziałek o 20:00.

Kandydaturę Donalda Tuska - co dziwić nikogo nie może - popiera Jagna Marczułajtis, posłanka Koalicji Obywatelskiej, a w przeszłości snowboardzistka, reprezentantka Polski. "Popieram kandydaturę Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów!" - napisała na Instagramie.
Instagram/jagnamarczulajtiswalczak Instagram/jagnamarczulajtiswalczak
Wcześniej Jagna Marczułajtis-Walczak pod zdjęciem z Sejmu zapowiedziała koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Odliczamy dni do końca dwutygodniowego rządu PIS. Jeszcze tylko 5 dni. I koniec rządu Pinokia i Spółki" - pisała w mediach społecznościowych (więcej TUTAJ).

Jagna Marczułajtis-Walczak w swojej zawodowej karierze sportowej sięgała m.in. 14 razy po tytuł mistrzyni Polski. Jest też podwójną mistrzynią świata juniorek, mistrzynią i wicemistrzynią Europy.

Obecna kadencja jest już czwartą z byłą reprezentantką Polski w roli posłanki na Sejm.

Zobacz też:
Polacy założyli nowy biznes. Każdy chciałby tak żyć

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×