2,5 miliarda złotych. Podpisał kontrakt życia z szejkami

Wydawać by się mogło, że nikt nie dorówna zarobkom piłkarzy. Nic bardziej mylnego. Na czoło listy najlepiej opłacanych sportowców wysunął się... golfista Jon Rahm.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Jon Rahm Instagram / jonrahm / Jon Rahm
Gdy pojawiał się temat najlepiej opłacanych sportowców, pierwsze, co przychodziło na myśl, to piłkarze. Nie od dziś wiadomo, że w futbolu są wielkie pieniądze. Okazuje się jednak, że więcej zarobić można w innej dyscyplinie.

Jak informuje portal thesun.co.uk, Jon Rahm podpisał nowy kontrakt z LIV Golf (rozgrywki sponsorowane przez fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej). Na mocy tej umowy golfista będzie zarabiał 476 milionów funtów rocznie, co w przeliczeniu na polską walutę daje kosmiczne 2,5 miliarda złotych.

Fakt ten stawia Rahma na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej zarabiających sportowców. Hiszpan pozostawił konkurencję daleko w tyle. Będący na drugim miejscu w tym rankingu Cristiano Ronaldo może się pochwalić rocznymi zarobkami na poziomie 136 milionów funtów (ok. 687 milionów złotych).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Trzecia lokata przypadła Leo Messiemu - 130 milionów funtów (ok. 657 milionów złotych). Czwarta pozycja jest okupowana przez kolejnego piłkarza. Kylian Mbappe zarabia rocznie 120 milionów funtów (ok. 606 milinów złotych). Dopiero na piątym miejscu znajduje się ktoś spoza futbolu. Mowa o Lebronie Jamesie, który kasuje 119,5 mln funtów (ok. 604 mln zł).

Co ciekawe, w TOP 10 najlepiej zarabiających sportowców, oprócz Johna Rahma, jest także dwóch innych golfistów. Mowa o Dustinie Johnsonie oraz Philu Mickelsonie. Obaj zarabiają kolejno 107 i 106 milionów funtów (odpowiednio 540 i 535 milionów złotych), co plasuje ich na siódmej i ósmej pozycji w rankingu.

Wracając do Rahma, ciekawostką jest fakt, że 29-latek jeszcze jakiś czas temu upierał się, że nigdy nie przejdzie z PGA Tour (amerykańska organizacja). Deklaracje Hiszpana szybko jednak można wyrzucić do kosza.

- Śmieję się, gdy ludzie plotkują o mnie i o LIV Golf. Nigdy nie lubiłem tego formatu. Moje serce jest z PGA Tour. Nigdy tak naprawdę nie grałem w golfa ze względów finansowych. Gram z miłości do gry i chcę grać przeciwko najlepszym na świecie - mówił przed rokiem Rahm.

Warto także dodać, że choć Hiszpan jest najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie, to jednak nie znajduje się na czele w klasyfikacji najlepszych golfistów. 29-latek jest na trzeciej pozycji. Przed nim plasują się Scottie Scheffler oraz Rory Mcllory.

Zobacz także:
Listkiewicz ma radę dla Kwiatkowskiego
Kasperczak dosadnie o roli Grosickiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×