Strój trenera Polski wywołał reakcje w Anglii i Hiszpanii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Michał Probierz na meczu Polska - Holandia na Euro 2024
PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Michał Probierz na meczu Polska - Holandia na Euro 2024
zdjęcie autora artykułu

Zagraniczne media doceniły Michała Probierza. I wcale nie chodzi o grę reprezentacji Polski, a... ubiór naszego selekcjonera.

"Ustąp miejsca Gareth Southgate. W mieście pojawił się nowy szef w kamizelce! Michał Probierz" - napisał serwis BBC Sport na swoim kanale w serwisie X. Do wpisu dołączono też zdjęcie selekcjonera Polaków z meczu z Holandią na Euro 2024 (zobacz niżej).

Probierz do meczu włożył elegancki garnitur w kolorze szarym z kamizelką i niebieskim krawatem. W oczy rzucają się też szczegóły - brązowe buty, zegarek, sygnet czy polska flaga wpięta w klapę.

Anglicy wspomnieli o swoim selekcjonerze. Southgate słynie z wkładania na mecze granatowej kamizelki. Stylówka Polaka robi jednak dużo większe wrażenie - szczególnie że Anglik często zdejmował marynarkę i nie prezentował się podczas meczów tak elegancko jak Probierz.

ZOBACZ WIDEO: "Najsilniejszy selekcjoner od lat". Jest pod wrażeniem Michała Probierza

Na strój naszego trenera zareagowali też Hiszpanie. "Do piłki nożnej podchodzi się z klasą!" - czytamy na profilu programu radia Cadena Cope.

Okazuje się, że Probierz ma szyte garnitury na miarę przez jedną z polskich firm. Jest też pierwszym rodzimym trenerem z własną kolekcją odzieży.

Mecz Polska - Holandia zakończył się porażką Biało-Czerwonych 1:2 (więcej o spotkaniu TUTAJ). Drugi mecz naszej grupy pomiędzy Austrią i Francją zostanie rozegrany w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 21:00.

Czytaj też: Holendrów zamurowało. Tego nie pokazała TV, a szkoda

Źródło artykułu: WP SportoweFakty