Niewiarygodne trafienie w Orlen Basket Lidze! To po prostu trzeba zobaczyć

Twitter / Orlen Basket Liga / Niesamowity rzut Jawuna Evansa

Legia Warszawa pokonała w 3. kolejce Orlen Basket Ligi Zastal Zielona Góra 94:84, a ozdobą meczu był niesamowity rzut Jawuna Evansa. Amerykański rozgrywający rozbił bank!

Legia była faworytem i pewnie ograła w Zielonej Górze tamtejszy Zastal. Największa przewaga stołecznego zespołu wynosiła 23 punkty

To jednak gospodarze mogli schodzić na przerwę z prowadzeniem. Na 1,8 sekundy przed końcem Sindarius Thornwell wykorzystał dwa rzuty wolne i sprawil, że na tablicy wyników było 55:52 dla Zastalu.

Wtedy jednak piłka powędrowała w ręce Jawuna Evansa. Ten zrobił jeden kozioł i oddał szalony rzut, który znalazł drogę do kosza!

- Gdy wolne rzucał Thornwell to pomyślałem sobie, że Zastal nie może stracić tego prowadzenia, a tymczasem Evans mówi: panie Romański niech pan to odwoła - przyznał komentujący to spotkanie dla Emocje TV Adam Romański.

Rzut Evasna dodał Legii energii. Goście wrócili po przerwie odmienieni, wygrali trzecią kwartę aż 29:6 czym rozstrzygnęli losy spotkania. Evans zakończył pojedynek w Zielonej Górze z 9 punktami, sześcioma asystami, dwiema zbiórkami i dwoma przechwytami.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty