La Liga. Kuriozalna bramka w lidze hiszpańskiej. Pedro Leon wykorzystał zamieszanie (wideo)

W czwartkowym meczu La Liga Eibar przegrywał już 0:2, aby ostatecznie odrobić straty i zwyciężyć 3:2. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w kuriozalnych okolicznościach.

Mateusz Kozanecki
sytuacja z meczu Eibar - Sevilla YouTube / LaLiga Santander / Na zdjęciu: sytuacja z meczu Eibar - Sevilla
Sevilla FC rozpoczęła spotkanie bardzo dobrze. Po nieco ponad pół godzinie gry goście prowadzili już 2:0. Przy takim rezultacie zespoły zeszły na przerwę.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Najpierw z karnego trafił Fabian Orellana, a kilka minut później doszło do kuriozalnej sytuacji z udziałem obrońcy i bramkarza Sevilli.

Przy próbie wybicia piłki Diego Carlos zderzył się z bramkarzem swojej drużyny Tomasem Vaclikiem. Ten fatalny błąd bez wahania wykorzystał Pedro Leon, kierując piłkę do pustej bramki i tym samym wyrównując stan rywalizacji.

Ostatecznie SD Eibar zwyciężył 3:2, po tym jak w 82. minucie kolejną bramkę zdobył Cote.

Zobacz bramkę na 2:2 (od 0:45 min.):

"Pio, Pio". Tiziano Crudeli w swoim żywiole (wideo)

Czy Eibar utrzyma się w Primera Division?