Fame MMA 12. Jacek Murański zdyskwalifikowany! Szalona walka w klatce rzymskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / FightExclusiveNight / Na zdjęciu: Jacek Murański
Facebook / FightExclusiveNight / Na zdjęciu: Jacek Murański
zdjęcie autora artykułu

Szalony pojedynek stoczyli Jacek Murański (0-1) i Arkadiusz Tańcula (5-1) podczas gali Fame MMA 12. "Muran" wielokrotnie faulował i łamał reguły, w czego konsekwencji został zdyskwalifikowany.

W tym artykule dowiesz się o:

Prawdziwym hitem było starcie Jacka Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą. "Muran", który zastąpił w walce swojego syna Mateusza, i "Aroy" zmierzyli się w tzw. klatce rzymskiej o wymiarach 3x3 m.

Pojedynek zakontraktowano na pięć rund po dwie minuty każda, na zasadach MMA z dozwolonymi uderzeniami łokciami. Starcie odbyło się w małych rękawicach.

Na Fame MMA 12 pierwotnie miało dojść do wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Mateuszem Murańskim a Tańculą. Ten jednak musiał zostać odwołany ze względu na kontuzję "Murana". Przegrany pierwszego pojedynku wycofał się ze starcia, jednak "Aroy" pozostał w karcie walk. Zmierzył się zatem z... 52-letnim ojcem swojego rywala.

Pojedynek w bardzo mocnym stylu rozpoczął Tańcula, który od razu zaatakował swojego rywala. Trafiał go, a ten próbował się bronić klinczem! "Muran" wytrzymywał. Murański przetrwał nawałnicę ciosów i imponował kibicom. Nie atakował, ale dobrze się bronił. Używał tylko kopnięć! Po pierwszej rundzie jego twarz była już cała we krwi.

W drugiej rundzie Murański kontynuował zadawanie bardzo mocnych kopnięć. Tańcula przeszedł do parteru. Próbował rozbić rywala, ale zabrakło czasu.

W trzecim starciu Jacek Murański niespodziewanie zdobył przewagę! Nie na długo, bo po chwili Tańcula go obalił. W parterze ojciec Mateusza... ugryzł swojego konkurenta!

Poza tym wielokrotnie łapał się za siatkę. W czwartej rundzie sędzia Piotr Jarosz uznał, że przekroczył limit i zdyskwalifikował 52-latka!

Triumfator nie był zadowolony z przebiegu konfrontacji i po zakończeniu starcia opuścił klatkę rzymską. Wywiadu udzielił Jacek Murański, który został wygwizdany przez publikę. Do klatki wyszedł on z poważną kontuzją.

Starcie było niezwykle interesujące. Przejdzie do historii sportów walki jako jedna z najbardziej szalonych walk.

Była to główna walka gali. Wcześniej wygrywali między innymi Kasjusz Życiński, Kacper Błoński i Piotr Piechowiak.

Wyniki gali:

Arkadiusz Tańcula pokonał Jacka Murańskiego przez dyskwalifikację (wielokrotne upomnienia sędziego, dwukrotne trzymanie się siatki oraz ugryzienie rywala) w rundzie czwartej - pojedynek w klatce o wymiarach 3x3m

Walka dodatkowa:

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pokonał Michała "Boxdel" Barona jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 29-28, 29-28) - pojedynek na zasadach boksu

Walka wieczoru:

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pokonał Marcina "Polish Zombie" Wrzoska jednogłośną decyzją sędziów (60-53, 59-55, 58-56) - pojedynek na zasadach boksu

Karta główna:

Kacper "Blonsky" Błoński pokonał Mateusza "Fit Loversa" Janusza niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Pojedynek o mistrzostwo FAME MMA w wadze półśredniej Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pokonał Adriana "Polaka" Polańskiego jednogłośną decyzją sędziów (29-27, 30-26, 30-26)

Kamila "Zusje" Smogulecka pokonała Martę "Martirenti" Rentel jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28) Piotr "Bestia" Piechowiak pokonał Krzysztofa "Radzika" Radzikowskiego jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-26, 30-26) Krystian "Krycha" Wilczak pokonał Macieja "Szewca" Szewczyka jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28) Anna "IFBB PRO" Andrzejewska pokonała Kamilę "Kamiszkę" Wybrańczyk jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28) Kornel "Koro" Regel pokonał Patryka "Rybę" Karasia jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)

Karta wstępna:

Finał turnieju ROAD TO ARMIA Adrian Wieliczko pokonał Jakuba Kaczmarskiego jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Zobacz także: -> Fame MMA 12. Mateusz Murański zapowiada ciężki nokaut w walce ojca. "Maksymalnie 60 sekund" -> Wielka zmiana! Koniec współpracy KSW z Polsatem -> HIGH League wraca w 2022! Wielkie plany Malika Montany

Źródło artykułu:
Czy powinno dojść do rewanżu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
Henio 55
21.11.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Szumowski Macieju----Jaka cala Polska czekala na te ustawki????.Po co i w jakim celu manipulujesz i posuwasz sie az do oszustw.  
avatar
Piotr Jakich Wielu
21.11.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dla mnie Murański był jak Tyson na ringu .......też gryzł jak dostawał w japę :)  
avatar
felek_bez_szelek
21.11.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
ktos w ogole wierzyl w te fanstasmagorie opowiadane przez niego ? jeszcze chwila i tancula odpowiadal by za zabojstwo w klatce ;p  
avatar
Janek Malinowski
21.11.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Stary OSIOŁ co jest mocny tylko w gembie do tego gryzie faularz i jeszcze udaje poszkodowanego , ale wg. mnie na głowę .  
avatar
Zeusek
21.11.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
o czym wy do ch/ja piszecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1