Kłopoty Najmana i Murańskiego. Po tym piśmie nie będzie im do śmiechu

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: Marcin Najman
YouTube / / Na zdjęciu: Marcin Najman
zdjęcie autora artykułu

Jacek Murański przegrał z Arkadiuszem Tańculą i doznał poważnej kontuzji bicepsa. To jednak nie koniec jego problemów. Organizacja Elite Fighters chce wejść z nim na drogę sądową. To samo dotyczy Marcina Najmana.

Wszystko przez to, że Jacek Murański miał debiutancką walkę w MMA stoczyć na gali Elite Fighters II, a jego przeciwnikiem miał być Marcin Najman. Debiut "Starego" nastąpił jednak w sobotę podczas Fame MMA 12, gdzie przez dyskwalifikację musiał uznać wyższość Arkadiusza Tańculi.

Władze Elite Fighters wyliczyły, że doszło do wielu naruszeń umów z Murańskim. To samo dotyczy również Najmana. Obaj zawodnicy zostali wezwani do zapłacenia kar. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie też do walki pomiędzy zwaśnionymi Murańskim i Najmanem.

Według organizacji Elite Fighters obaj dopuścili się kilku naruszeń wiążących ich umów. Dlatego postanowiono wejść na drogę sądową przeciwko Murańskiemu i Najmanowi.

ZOBACZ WIDEO: Niewiarygodny nokaut na Białorusi. Takie skończenia to rzadkość!

Zarzuty dotyczące Najmana dotyczą tego, że po ogłoszeniu walki dementował, że miałaby się ona odbyć w EF. "Co więcej, stanowisko p. Marcina Najmana zmieniało się w czasie. Wspominał m.in. o rzekomych wadach prawnych, o wadach proceduralnych (bez wyjaśnienia, na czym te wady proceduralne miałyby polegać), a nawet o wypowiedzeniu umowy (...). W konsekwencji, umowa nadal obowiązuje obie strony, nie została skutecznie wypowiedziana" - przekazano w informacji prasowej, na którą powołuje się "Super Express".

"W związku z powyższym obaj zawodnicy otrzymali wezwania do zapłaty kar umownych wynikających z wiążących umów. P. Julita Najman reprezentująca p. Marcina Najmana (6 naruszeń), pp. Joanna i Jacek Murańscy (po 4 naruszenia). Obaj Zawodnicy doprowadzili do strat finansowych i wizerunkowych naszą federację. Ze względu na szacunek do naszych Widzów i fanów, lojalność, uczciwość i wiele innych przesłanek związanych z rzetelnością oraz zasadami poszanowania współpracy biznesowej, walka ta nie ma już prawa odbyć się w naszej federacji" - dodano.

Gala Elite Fighters II odbędzie się 29 stycznia 2022 roku w Arenie Gliwice. 6 grudnia 2021 roku ma zostać ogłoszona walka wieczoru oraz pełna karta walk na drugim wydarzeniu spod szyldu tej federacji.

Czytaj także: Szpilka załamany. Wymowny wpis po walce Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zawodnika Fame MMA!

Źródło artykułu: