KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wojewoda łódzki uderzył pięścią w stół ws. gali Najmana

Atmosfera wokół organizacji gali MMA-VIP w Wieluniu przez Marcina Najmana staje się coraz bardziej nerwowa. Wojewoda łódzki apeluje do burmistrza Okrasy i pisze o podjęciu kroków prawnych.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Marcin Najman (z lewej) przedstawił nowego szefa swojej organizacji Andrzeja 'Słowika' Zielińskiego Twitter / Marcin Najman (z lewej) przedstawił nowego szefa swojej organizacji Andrzeja 'Słowika' Zielińskiego
"Pierwszy i ostatni raz zwracam się do burmistrza Wielunia o wycofanie zgody na galę MMA oraz żądam publicznego wycofania się ze słów o zgodzie na "zjazd pedofili, którzy odsiedzieli wyrok". Jeżeli władze miasta nie pojmą wyłożonych argumentów, będę podejmował kroki prawne" - zapowiedział na swoim twitterowym profilu Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Apel wojewody do burmistrza Pawła Okrasy dotyczy zgody na organizację przez Marcina Najmana marcowej gali MMA-VIP 4. Impreza ma odbyć się w hali w Wieluniu. Po tym, jak Najman ogłosił, że jednym z szefów MMA-VIP jest były przywódca mafii pruszkowskiej ps. "Słowik" (więcej TUTAJ), wokół sprawy zrobiło się gorąco.

"Podjął Pan, jako jedyny w Polsce samorządowiec, decyzję o udostępnieniu hali sportowej na rzecz firmy, która bezceremonialnie, promując byłych liderów przestępczości zorganizowanej, liczy na zysk finansowy. (...) Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera" - napisał wojewoda w liście adresowanym do Okrasy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Jest ogień!". Internauci oczarowani pokazem Kowalkiewicz

Cytat "zjazd pedofili, którzy odsiedzieli wyrok" odnosi się do wypowiedzi Okrasy dla "Kanału Sportowego". Dziennikarz Krzysztof Stanowski podczas programu zapytał, czy mógłby wynająć wieluńską halę na zjazd pedofilów, którzy odbyli już karę. Okrasa zgodził się bez wahania, tłumacząc, że w jego mieście można zorganizować każde wydarzenie, jeśli tylko jest ono zgodne z prawem.

Burmistrz Wielunia tak samo nie ma nic przeciwko imprezie Najmana. Nie zdecydował się wycofać zgody nawet po decyzji radnych, którzy jednogłośnie byli za przyjęciem uchwały zobowiązującej włodarza miasta do wycofania się z umów na organizację MMA-VIP 4 (więcej TUTAJ).

- Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa. Nigdzie, ale to nigdzie w KRS nie znalazłem nazwiska Zielińskiego (ps. "Słowik" - przyp. red.). Wielkim nadużyciem jest więc mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem - powiedział Okrasa "Gazecie Wyborczej".

Zobacz:
Gortat uderza w burmistrza Wielunia. "Komiczne wypowiedzi"

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • Mercier Skuter Zgłoś komentarz
  Kto takiego tłuka wybrał na odpowiedzialne stanowisko ?? Może wybory były sfałszowane
  • czortek Zgłoś komentarz
   Słuchałem wczoraj wypowiedzi tego Okrasy. Wyborcy tego matoła nie grzeszą większą inteligencją. Żeby wybrać takiego cymbała trzeba nie mieć mózgu.
   • Natural Born Leader Zgłoś komentarz
    Skąd ta wybiórczość? Czy jest to jedyne wydarzenie medialne gdzie promuje się złe, patologiczne wzorce? Raczej nie, więc dlaczego przy innych wszyscy milczą? Od lat w mediach i
    Czytaj całość
    popkulturze triumfy święcą sutenerki, patologiczna młodzież, raperzy wymachują pistoletami na wodę, a ze Słowikiem huśtali się już lata temu, ale tam była kompletna cisza. Skąd to nagłe przebudzenie?
    • Kri100f Zgłoś komentarz
     Miejsce Słowika jest w więzieniu a nie na galach. Burmistrz Wielunia powinien pożegnać się szybko ze stanowiskiem.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×