Nie żyje były mistrz świata

Wojna w Ukrainie zbiera śmiertelne żniwo wśród sportowców. Poinformowano, że w walkach o Mariupol zginął Oleksij Janin. Ukrainiec odnosił liczne sukcesy w sporcie, m.in. był mistrzem świata w boksie tajskim i mistrzem Ukrainy w kickboxingu.

Artur Babicz
Artur Babicz
Oleksij Janin Facebook / Na zdjęciu: Oleksij Janin
W wyniku agresji Rosji na Ukrainę zginęły już dziesiątki tysięcy ofiar. Wśród nich nie brakuje przedstawicieli świata sportu. Smutne informacje docierają do nas niemal każdego dnia.

W poniedziałek świat obiegła informacja o śmierci Oleksieja Janina. Według ukraińskich mediów, żołnierz azowskiej jednostki specjalnej Gwardii Narodowej Ukrainy zginął w nocy z 6 na 7 kwietnia w walce o Mariupol. Warto podkreślić, że od 2014 roku był czynnym żołnierzem, bowiem w 2014 roku po zajęciu Krymu przez Rosję wstąpił do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jednocześnie osiągał sukcesy w sporcie. Specjalizował się w sportach walki, a w szczególności kickboxingu oraz boksie tajskim. W tej pierwszej dyscyplinie był mistrzem Ukrainy, natomiast w drugiej sięgnął nawet po mistrzostwo świata.

Oleksiej Janin do samego końca dzielnie bronił swojej ojczyzny. Zostawił żonę Tamarę oraz syna Nazarija.

Zobacz także: Szewczenko apeluje do świata
Zobacz także: Rosjanka otwarcie wspiera Ukrainę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×