To naprawdę dzieje się w Polsce. Ponad 75 kilogramów różnicy w walce kobiety z mężczyzną

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Ewa Piątkowska i Adrian Salwa
YouTube / / Ewa Piątkowska i Adrian Salwa
zdjęcie autora artykułu

Gala Prime Show MMA 5 obrazuje upadek polskiego boksu. Była mistrzyni świata w tej dyscyplinie sportu - Ewa Piątkowska - szuka swojego szczęścia we freak fightach. W sobotę zmierzy się z ponad 75 kilogramów cięższym Adrianem "Puszbarbie" Salwą.

Swego czasu wydawało się, że Ewa Piątkowska ma duże sportowe ambicje. Udało jej się nawet dojść do tytułu mistrzyni Europy oraz świata w boksie zawodowym. Z czasem jednak zrezygnowała z pięściarstwa i szuka sposobu na siebie. Był pomysł dziennikarstwa, a teraz jest sportową skandalistką. W ostatnim czasie lubuje się w kontrowersyjnych wypowiedziach, m.in. o reprezentacji Polski czy Mariuszu Pudzianowskim.

Oprócz tego sprawdza się we freak fightach. Już w sobotę, 1 lipca, po raz drugi wyjdzie do klatki, w której zmierzy się z... mężczyzną. Jak się okazało na ceremonii ważenia, jej rywal będzie cięższy aż o ponad 75 kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to kompletny amator, a Piątkowska to jednak była profesjonalna zawodniczka. Tego typu walka jest sporym zaskoczeniem, bowiem takie zestawienia do tej pory głównie kojarzone były z rosyjskimi galami (m.in. TUTAJ).

Z innych starć gali Prime Show MMA 5 warto zwrócić uwagę na dwie walki Pawła Jóźwiaka. Prezes Fight Exclusive Night najpierw chce zmierzyć się z Jackiem Murańskim, a następnie jego rywalem ma być Ernest Ivanida. Szczególnie występ tego drugiego jest interesujący, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu miał on udar.

Sporo dziać może się również w pojedynku Michała Gorzelanczyka i Jasia Kapeli. Obaj nie przepadają za sobą i podczas konferencji z ich udziałem nie brakowało emocji. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie w klatce. Gala Prime Show MMA 5 odbędzie się w sobotę, 1 lipca, o godz. 20:00.

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"

Wyniki ważenia przed Prime Show MMA 5:

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński 95,9 kg vs. Dominik Zadora 86,2 kg Michał "Bagieta" Gorzelańczyk 68,0 kg vs. Jan "Jaś" Kapela 67,4 kg Łukasz "Magical" Malankowski 87,9 kg vs. Adrian Cios 82,7 kg Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak 101,6 kg vs. Ernset "Red" Ivanda 124,4 kg Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak 101,6 kg vs. Jacek "Muran" Murański 91,8 kg Adrian "Puszbarbie" Salwa 145,7 kg vs. Ewa Piątkowska 69,9 kg Łukasz Lupa 110,9 kg vs. Patryk "Wielki Bu" Masiak 127,2 kg Sebastian "Ztrolowany" Nowak 131,4 kg vs. Mateusz "Tarzan" Leśniak 113,8 kg Grzegorz "Szuli" Szulakowski 85,8 kg vs. Paweł "Trybson" Trybała 98,2 kg Ronaldo "Czarny Polak" Miranda 81,4 kg vs. Tomasz Olejnik 82,6 kg Kacper "Polish Machine" Miklasz 116,2 kg vs. Daniel "Hunter" Więcławski 115,4 kg Łukasz Karpiński 77,9 kg vs. Damian "The Karpi" Kasprzak 79,8 kg

Zobacz także: Wielka walka Usyka coraz bliżej Zobacz także: Mike Tyson popłakał się po tych słowach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy będziesz oglądać Prime Show MMA 5?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
Kierowca z TIRa
1.07.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Co trzeba mieć w głowie,żeby walczyć z kobietom??? Obojętnie kim by nie była....  
avatar
Adamecki
1.07.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Gościu ma szansę stać się największym pośmiewiskiem jeśli przegra... Jeśli kiedykolwiek się bił na poważnie to zrobi z niej miazgę bo taktyka jest prosta — docisnąć do siatki i okładać pięściam Czytaj całość