Nowa formuła na Fame Friday Arena 2. Będziemy świadkami wielkich emocji?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Kacper Błoński i Marcin Dubiel
Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Kacper Błoński i Marcin Dubiel
zdjęcie autora artykułu

Wygląda na to, że nie ma już odwrotu. Kolejna gala organizowana przez Fame MMA przyniesie pewne zmiany - mieszane sztuki walki (MMA) ustępują miejsca innym formom rywalizacji. Na Fame Friday Arena 2 zostanie zaprezentowany innowacyjny format walki.

Ostatnio donosiliśmy o nietypowym charakterze gali Fame MMA 19, podczas której MMA nie dominowało. Teraz historia się powtarza, gdyż na Fame Friday Arena 2 zaledwie 5 z 11 walk odbywa się w formule MMA. Również pięć to pojedynki na zasadach K-1 w małych rękawicach, zaś dodatkowo zobaczymy jedno starcie bokserskie.

Szczególnie interesujące zapowiada się starcie bokserskie między Kacprem Błońskim a Danielem Ostaszewskim. Walka odbywać się będzie w małych rękawicach, co zwiększa moc uderzeń w porównaniu do standardowych rękawic bokserskich. Co więcej, obaj zawodnicy zgodzili się na format NO LIMIT. Oznacza to walkę w jednej, nieograniczonej czasowo rundzie. Walkę przerywa tylko nokaut, poddanie się jednego z zawodników lub interwencja sędziego. Takie rozwiązanie z pewnością zapewni ogromną dawkę emocji.

Z innych starć warto zwrócić uwagę na debiut lekkoatlety Piotra Liska w MMA, gdzie jego przeciwnikiem będzie doświadczony Dariusz Kaźmierczuk. Lisek nie jest znany ze zdolności walki, ale odważnie zdecydował się zmierzyć z rywalem, który ma za sobą lata treningów MMA. Innym interesującym pojedynkiem jest starcie Josefa Bratana z Maksymilianem Wiewiórką w formule K-1. Mimo że "Wiewiór" jest mistrzem w dwóch kategoriach wagowych MMA, w K-1 ma trudności, czego doświadczył podczas walki z Alanem Kwiecińskim. Czy zobaczymy kolejny spektakularny nokaut ze strony rapera Josefa Bratana? Wszystko jest możliwe.

Fame Friday Arena 2. Karta walk:

Andrzej "Endi" Czysz vs Roger Salla (MMA) Łukasz "Mandzio" Samoń vs Karol "Karolek" Dąbrowski (K1 w małych rękawicach) Piotr Lisek vs Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk (MMA) Filip Zabielski vs Robert "Sutonator" Pasut (MMA) Martyna "Brylantynka" Janusz vs Agata "Fagata" Fąk (K1 w małych rękawicach) Marcin "Rafonix" Krasucki vs Marcin "Xayoo" Majkut (K1 w małych rękawicach) Alan Kwieciński vs Dominik "Japoński Drwal" Zadora (MMA) Adrian "Polak" Polański vs Arkadiusz Tańcula (MMA) CO-MAIN EVENT: Jose "Josef Bratan" Simao vs Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka (K1 w małych rękawicach) CO-MAIN EVENT: Daniel "Ostry" Ostaszewski vs Kacper "Crusher" Błoński (boks w małych rękawicach / NO LIMIT) MAIN EVENT: Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak vs Michał "Boxdel" Baron (K1 w małych rękawicach)

ZOBACZ WIDEO: "Jestem rozgoryczony". Mateusz Gamrot szczerze po walce z Rafaelem Fizievem

Zobacz także: Nokaut w 3 sekundy. Sceny w klatce Zobacz także: Gamrot o starciu z policjantami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty