Ważna akcja Fame MMA. Zawodnicy otrzymają wsparcie psychologiczne

Największa w Europie federacja freak fightowa ogłosiła bardzo ważną decyzję. Od grudniowej gali, zawodnicy i zawodniczki federacji będą mogli skorzystać z konsultacji z psychologiem. To pierwsza tego typu inicjatywa w tej branży.

Artur Babicz
Artur Babicz
Piotr Szeliga Instagram / Na zdjęciu: Piotr Szeliga
Federacja Fame MMA, przy okazji ogłoszenia decyzji dotyczącej pomocy psychologicznej dla swoich gwiazd, udostępniła w mediach społecznościowych poruszające statystyki, które doskonale obrazują skalę problemów dotyczących zdrowia psychicznego. Jak wynika z udostępnionych danych, prawie 2 mln osób w Polsce doświadczyło depresji, średnio 15 osób dziennie popełnia samobójstwo.

- Każdy zawodnik i zawodniczka występujący na najbliższej gali będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z wybranym przez siebie specjalistą. Wykorzystane rozwiązanie gwarantuje pełną anonimowość. Pragnę podkreślić, że nie mówimy tutaj o psychologach sportowych, federacja zapewnia konsultacje dotyczące dowolnego zagadnienia, które sprawia dyskomfort - komentuje Michał Jurczyga, rzecznik prasowy Fame MMA.

Pierwsze takie rozwiązanie


Decyzja federacji budzi uznanie w gronie zawodników. Były mistrz federacji KSW wyraża nadzieję, że za przykładem Fame MMA pójdą inne federacje.

- Wielki szacunek dla władz federacji za taki ruch. Niestety w Polsce korzystanie z pomocy psychologa ciągle bywa tematem tabu. Zupełnie niepotrzebnie, moim zdaniem to normalny element dbania o własne zdrowie. Walczyłem w wielu sportowych federacjach i żadna nie zapewniała swoim zawodnikom takiej możliwości. Mam nadzieję, że pozostali pójdą za przykładem FAME - mówi Marcin Wrzosek.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Romanowski o walce z Damianem Janikowskim i kulisach gali na Narodowym

Przedstawiciele federacji podkreślają, że zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy psychologów nie tylko bezpośrednio przed galą.

- To nie jest działanie nastawione na lepszy performance w trakcie gali. Zawodnicy będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej w dogodnym dla siebie momencie również po zakończeniu gali. Chcemy w ten sposób zwiększać świadomość społeczną dotyczącą profilaktyki zdrowia psychicznego - dodaje Jurczyga

Zobacz także: Nietypowy zapis w umowie Kownackiego
Zobacz także: Pokaz polskiej siły

Czy Fame MMA dobrze robi oferując zawodnikom wsparcie psychologiczne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×