Eredivisie: Heerenveen nie płacze po Alvesie i Matusiaku

Siódmy mecz z rzędu nie przegrał SC Heerenveen. W sobotni wieczór podopieczni Gertjana Verbeeka zremisowali na wyjeździe z mistrzem Holandii, PSV Eindhoven 1:1. Kapitalną passę notuje także NAC Breda, która wygrała siódmy mecz z rzędu (sześć w lidze i jeden w Pucharze Holandii - przyp. red). Tym razem na Rat Verlegh Stadion poległ FC Utrecht, który przegrał 0:1. Wygrał Feyenoord, który nie dał najmniejszych szans beniaminkowi z De Graafschap pewnie wygrywając 3:1.

Maciej Krzyśków

Przed sezonem wydawało się, że atak w drużynie z Abe Lenstra Stadion będą tworzyć Afonso Alves i Radosław Matusiak. Tymczasem obu zawodników nie ma już w kadrze Heerenveen (Alves został sprzedany do Middlesbrough, z kolei Matusiak wypożyczony do Wisły Kraków - przyp. red), ale siła rażenia SC wcale nie straciła na wartości. W sobotni wieczór gola dla SC zdobył reprezentant USA, Michael Bradley. Gospodarze co prawda już w pierwszej minucie wyszli na prowadzeniu po trafieniu Otmana Bakkala (asystę zanotował Balázs Dzsudzsák, ale było to wszystko, na co było stać piłkarzy PSV w sobotni wieczór.

Także w pierwszej minucie spotkania NAC Bredy z FC Utrecht padł gol. Na listę strzelców wpisał się zawodnik NAC Rob Penders. W przeciwieństwie do PSV, drużyna z Bredy potrafiła do końcowego gwizdka utrzymać prowadzenie.

Kibice zgromadzeni na stadionie De Vijverberg w Doetinchem w 18. minucie przecierali oczy ze zdumienia, kiedy po strzale ich pupile objęli prowadzenie w meczu z Feyenoordem. Goście przed przerwą doporwadzili do wyrównania po uderzeniu Holendra Roya Makaaya. W drugiej odsłonie w ciągu sześciu minut dwa trafienia Nicka Hofsa pozbawiły gospodarzy złudzeń na osiągnięcie korzystnego wyniku z przybyszami z De Kuip.

W ostatnim sobotnim spotkaniu w ramach 24. kolejki Eredivisie Vitesse Arnhem, po ubiegło tygodniowym laniu z SC Heerenveen i dotkliwej porażce 0:7, zrehabilitował się w oczach fanów i wygrał z FC Groningen 2:1.