1:0 dla Gorzowa. Relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Utex ROW Rybnik

Gorzowskie koszykarki w pierwszym spotkaniu rundy play-off pewnie pokonały beniaminka ekstraklasy Utex ROW Rybnik 84:48. Rybniczanki w optymalnym składzie zagrały gorzej niż rezerwy tydzień wcześniej.

Piotr Wiszniewski

Ukryte karty trenera Mirosława Orczyka kompletnie nie wypaliły. Teoretycznie najsilniejsza piątka Rybnika z Amerykankami w składzie nie potrafiła poradzić sobie ze świetnie grającą ekipa KSSSE. Rybniczanki zdobyły zaledwie 48 punktów co jest gorszym wynikiem niż dorobek rezerw, które zagrały tydzień wcześniej w Gorzowie.

Początek spotkanie nie zapowiadał późniejszego pogromu Rybnika. Pierwszych pięć minut to wyrównana gra obu ekip. Fenomenalnie grająca Justyna Żurowska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Gorzowiankom zarówno w pierwszej jak i w drugiej kwarcie wychodziło dosłownie wszystko. Natomiast Rybnik niczym nie przypomniał drużyny z rundy zasadniczej. Stanowiące o sile Utexu Amerykanki Nikita Bell czy Hollie Merideth nie były w stanie niczym zaskoczyć gorzowianek. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 46:22.

W drugiej części spotkanie trener Orczyk dwoił się i troił aby odmienić losy meczu. Dokonywał wielu zmian co przyniosło pozytywny skutek. ROW wygrał trzecią kwartę pięcioma punktami. Jednak przewaga uzyskana przez KSSSE była ogromna i pozwoliła trenerowi Maciejewskiemu na wysłanie swoich juniorek na parkiet. Czwarta kwarta to już tylko popis gorzowianek. "Trójki" Agnieszki Szott i Carrie Moor kompletnie dobiły przeciwniczki, które zdołały zdobyć zaledwie dwa punkty w czwartej kwarcie.

Emocji zapowiadanych przed spotkaniem było jak na lekarstwo. Rybnik nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Gorzowianki bezlitośnie wykorzystały każdą słabość Utexu i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Utex ROW Rybnik 84:48 (21:10, 25:12, 19:24, 19:2)
Stan rywalizacji 1:0 dla Gorzowa.

KSSSE: Justyna Żurowska 15, Carrie Moore 15, Agnieszka Szott 10, Denaimou N?Garsanet 10, Katarzyna Ristic 10, Aleksandra Chomać 6, Małgorzata Babicka 5, Barbara Kaszewska 4, Katarzyna Czubak 4, Aleksandra Pietraszek 4, Agnieszka Kaczmarczyk 1, Joanna Czarnecka 0.

Utex: Małgorzata Chomicka 9, Hollie Merideth 9, Marguetta Dickens 9, Olena Proszczenko 5, Joanna Szymczak-Górzyńska 4, Magdalena Skorek 4, Minja Siljegović 4, Edyta Błaszczak 2, Nikita Bell 2, Karolina Stanek 0, Barbara Głocka 0.