Robert Cyrwus wygrywa Puchar Polski Agro Strongman Nadarzyn 2020

Jak co roku w Nadarzynie odbyły się Centralne Targi Rolnicze CTR, które są największymi targami nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce. Sportową atrakcją targów były rozgrywane tam zawody siłaczy - drugi w tym roku Puchar Polski Strongman.

 Redakcja
Redakcja
Robert Cyrwus Materiały prasowe / Przemysław Siwek / Na zdjęciu: Robert Cyrwus
Zawody organizował prezes Fundacji Strongman Polska Mateusz Ostaszewski. W ich trakcie siłacze mierzyli się w typowych dla Strongman konkurencjach: martwe ciągi 300 kg, podnoszenie belki nad głowę z max ciężarem czy bieg z yokiem 350 kg.

W celu uatrakcyjnienia zawodów pod kątem imprezy głównej (Centralne Targi Rolnicze) w Nadarzynie siłacze wybrali na dwie konkurencje przeciąganie 4-tonowego ciągnika oraz przerzucanie opony o wadze 370 kg!

Show, jakie zrobili, zgromadziło mnóstwo ludzi na targach. Jak zwykle na takie zawody zjechała się śmietanka polskich strongmanów, na czele z wicemistrzem Polski Robertem Cyrwusem.

ZOBACZ WIDEO Cały świat żegna Kobego Bryanta. "Gdyby odciąć mu jedno z ramion, to wypłynęłaby z niego czerwono-czarna krew"
Sędzią głównym zawodów był Mateusz Ostaszewski oraz Mariusz Pudzianowski, a gośćmi specjalnymi showmani z programu telewizyjnego "Gogglebox. Przed telewizorem" Dominik Abus oraz Krzysztof Radzikowski.
Mariusz Pudzianowski był sędzią zawodów w Nadarzynie Mariusz Pudzianowski był sędzią zawodów w Nadarzynie
Najsilniejszy w zawodach okazał się faworyt Robert Cyrwus, dla którego był to pierwszy start w tym roku. Góral z Nowego Targu na zawody przyjechał ze swoimi największymi kibicami - żoną i córką.

Razem z Cyrwusem na podium stanęli Konrad Karwat oraz Michał Kopacki, którzy już za miesiąc będą w Ohio reprezentować Polskę prestiżowych zawodach Arnold Classic Amateur USA 2020.

Podczas zawodów największymi pechowcami okazali się Dariusz Wejer oraz Mariusz Dorawa, którzy doznali kontuzji nogi i nie mogli dokończyć zmagań.

Puchar Polski Strongman Nadarzyn 2020 - punktacja
1. Robert Cyrwus - 27 pkt.
2. Konrad Karwat - 23 pkt.
3. Michał Kopacki - 23 pkt.
4. Marcin Sendwicki - 15 pkt.
5. Mariusz Dorawa - 4 pkt. (kontuzja)
6. Dariusz Wejer (kontuzja)

Przemysław Siwek

Czytaj także: Arnold Classic Europe: wielki triumf Mateusza Kieliszkowskiego. Był lepszy od "Pudziana" Czytaj także: Konrad Karwat brązowym medalistą Mistrzostw Świata Strongman U23!

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×