KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus u trenera polskich florecistów. Jest potwierdzenie ze związku

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego - Ryszard Sobczak - potwierdził doniesienia o wykryciu koronawirusa u trenera kadry narodowej florecistów. Informację podaliśmy jako pierwsi, kilka godzin wcześniej.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Ryszard Sobczak (z lewej) Getty Images / Doug Pensinger/ALLSPORT / Na zdjęciu: Ryszard Sobczak (z lewej)
W niedzielę (22.03.) w godzinach popołudniowych dziennikarz SportoweFakty.pl, Tomasz Skrzypczyński, poinformował o tym, że jeden z polskich trenerów szermierki jest zakażony koronawirusem (cały artykuł przeczytasz TUTAJ >>). Nasz redakcyjny kolega próbował tę informację potwierdzić w Polskim Związku Szermierki, ale zarówno prezes Adam Konopka, jak i dyrektor sportowy Ryszard Sobczak odmówili komentarza.

Kilka godzin później, w niedzielę późnym wieczorem, Sobczak w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził taki przypadek. - U trenera kadry narodowej florecistów stwierdzono zakażenie koronawirusem - przyznał już oficjalnie.

Szkoleniowec na początku marca wrócił ze zgrupowania w Londynie, a 10 marca poleciał na turniej kwalifikacyjny do Tokio 2020 do USA. Na miejscu okazało się, że turniej ze względu na epidemię koronawirusa został odwołany. PZSzerm w ciągu kilku dni zdołał przebukować bilety lotnicze i w dniach 13-14 marca cała kadra wróciła do Polski.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zdaniem Sobczaka wszyscy uczestnicy tego wyjazdu zostali poddani kwarantannie. Szkoleniowiec czuł się początkowo dobrze, a kiedy poczuł się gorzej zgłosił to odpowiednim służbom. Został przebadany na obecność koronawirusa i w sobotę (21.03.) okazało się, że wynik jest pozytywny. Szkoleniowiec trafił do szpitala.

Wszyscy towarzyszący mu w wyjazdach do Wielkiej Brytanii i USA zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego zostali powiadomieni o tej sytuacji. Trener poinformował również z kim miał kontakt w ostatnich 14 dniach.

Nie ma pewności, gdzie doszło do zarażenia. Niepokojące jest to, że dwa dni po powrocie z Anglii do Polski (7 marca) trener pojawił się na gdańskim turnieju dla dzieci. Sobczak w rozmowie z PAP nie odniósł się do tej informacji podanej przez naszą redakcję.

Epidemia koronawirusa opanowała już praktycznie cały świat. W Polsce jest już ponad pół tysiąca zarażonych, zmarło siedem osób (stan na niedzielę, 22.03).

Czytaj więcej: Koronawirus. Luksemburg w gorszej sytuacji niż Polska. "Za późno zdaliśmy sobie sprawę z zagrożenia" >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • Paweł Laskowski Zgłoś komentarz
  Jak można sobie latać na turnieje w momencie, kiedy wiadomo już, że wszystkie imprezy się odwołuje aby unikać ryzyka? Na początku marca wrócił z Londynu i zaraz poleciał do USA!!!
  Czytaj całość
  Acha, jeszcze trurniej dla dzieci w międzyczasie. BRAWO. Związek i trener narazili kadrę, setki innych ludzi i personel szpitali, gdzie mogą trafić. Skrajna nieodpowiedzialność.
  • Konrad Góra Zgłoś komentarz
   O to samo chcialem zapytać?! No poziom merytoryczny artykułów iście wyciagniety z Faktu! Nie pozdrawiam
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×