KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sprostowanie Polskiego Związku Szermierczego

Polski Związek Szermierczy przygotował sprostowanie, jako odpowiedź na tekst, jaki ukazał się na portalu WP SportoweFakty. Dotyczył trenera reprezentacji Polski Stanisława Szymańskiego, u którego wykryto obecność koronawirusa.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Aleksandra Socha w 1/32 finału szermierki kobiet WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Aleksandra Socha w 1/32 finału szermierki kobiet
W niedzielę 22 marca na naszym portalu pojawił się artykuł "Koronawirus. Polski trener zarażony, związek nie komentuje". Możesz go przeczytać w TYM MIEJSCU.

W odpowiedzi na słowa zawarte w artykule Polski Związek Szermierczy przygotował sprostowanie, które publikujemy poniżej.

"Nieprawdziwa jest informacja, iż Polski Związek Szermierczy miał przekazać w oficjalnym mailu do zawodników, że do zarażenia doszło najprawdopodobniej podczas pobytu na zgrupowaniu w Londynie w dniach 29 lutego - 5 marca. Związek nie wysłał do zawodników żadnych maili o takiej treści. Tylko jeden z zawodników, który był na zgrupowaniu w Anglii, ale nie wyjeżdżał później do USA, otrzymał z PZS prośbę o podanie miejsca aktualnego pobytu - po to, aby przekazać pełną informację do Sanepidu.

Nieprawdziwa jest informacja, iż: (...) we wtorek 10 marca męska kadra miała o godzinie 7:00 rano wylecieć do USA na zawody do Anaheim. 60 minut później PZS ogłosił informację o odwołaniu zmagań i udziału Polaków we wszystkich turniejach krajowych i międzynarodowych, jednak zawodnicy wraz z tym samym szkoleniowcem udali się do USA. (...) już wtedy było jasne, że wylot za granicę to duże i niepotrzebne ryzyko. Związek miał mieć już wtedy odgórny zakaz wysyłania sportowców poza Polskę. Do spotkania przedstawicieli związków sportowych z Minister Sportu, na którym zarekomendowano wstrzymanie wyjazdów polskich sportowców, doszło tego samego dnia, ale dopiero o godz. 12:00, zatem już po wylocie zawodników do USA. Wydane na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu oświadczenie o wstrzymaniu wyjazdów zawodników ukazało się na stronie PZS o godz. 14:22. Kiedy męska kadra wylatywała do USA nie obowiązywał odgórny zakaz wysyłania sportowców poza Polskę.

Nieścisła jest informacja, jakoby po powrocie do Polski u zawodników nie przeprowadzono testów. Po powrocie do Polski wszyscy reprezentanci poddali się kwarantannie. Przeprowadzenie testów było niemożliwe bowiem zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia nie wykonuje się testów na żądanie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×