Przykrości chodzą parami u Daniela Michalskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski

Polak przegrał w turnieju singlistów kilkanaście godzin po odpadnięciu z rywalizacji deblistów w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Tunisie.

Daniel Michalski przegrał z Nicolą Kuhnem 2:6, 6:7(1). Niemiec jest rozstawiony z numerem czwartym w challengerze w Tunisie i jak dotąd bez straty seta dostał się do ćwierćfinału imprezy.

Szanse na zwycięstwo Polaka i Niemca, notowanych blisko siebie w trzeciej setce rankingu ATP, były oceniane podobnie. Dlatego też pierwsza partia była nadspodziewanie jednostronna. Michalski rozpoczął obiecująco, ponieważ od przełamania, ale od stanu 2:2 w każdym gemie zwyciężał Kuhn.

W drugim secie już nie było przełamania serwisu rywala. W 10. gemie Niemiec miał break pointa i jednocześnie piłkę meczową, ale Michalski jeszcze wybronił się w tej opresji. O zamknięciu rywalizacji zdecydował tie-break, w którym dominacja Kuhna była bezdyskusyjna. Wygrał 7-1 i wyeliminował Polaka z turnieju.

Michalski wygrał w Tunisie jeden mecz. W poprzedniej rundzie singla poradził sobie z Pedją Krstinem. We wtorek odpadł z rywalizacji deblistów, a w środę z turnieju singlistów. W grze podwójnej w Tunezji pozostaje Karol Drzewiecki.

Tunis Open, Tunis (Tunezja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 53,1 tys. dolarów środa, 18 maja

II runda gry pojedynczej:

Nicola Kuhn (Niemcy, 6) - Daniel Michalski (Polska) 6:2, 7:6(1)

Czytaj także: Rafael Nadal już nic nie musi. Hiszpan wyjawił, dlaczego wciąż występuje Czytaj także: Czekał na zwycięstwo 15 miesięcy. "Wciąż mam w sobie ogień"

Czy Daniel Michalski rozczarował w challengerze w Tunisie?