Emocjonujący bój Karoliny Pliskovej. Słowenka sprawiła niespodziankę

Czeszka Karolina Pliskova obroniła cztery piłki setowe w czwartkowym meczu turnieju WTA 250 w Strasburgu. Słowenka Kaja Juvan wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym belgijską tenisistkę Elise Mertens.

Karolina Pliskova PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 8) sezon rozpoczęła dopiero w marcu. Powodem była kontuzja prawej ręki. Przed turniejem w Strasburgu miała bilans tegorocznych meczów 2-6. W tym tygodniu Czeszka odprawiła już trzy rywalki. W półfinale pokonała 6:4, 7:6(6) Marynę Zaniewską (WTA 65).

W pierwszym secie Belgijka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale Pliskova skruszyła opór rywalki. W drugiej partii sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Czeszka z 1:3 wyszła na 4:3, później przegrywała 4:5, by następnie prowadzić 6:5. W emocjonującym tie breaku była liderka rankingu obroniła cztery piłki setowe. Od 2-6 zdobyła sześć punktów z rzędu.

W trwającym dwie godziny i 52 minuty meczu Pliskova zaserwowała sześć asów. Obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Czeszka posłała 37 kończących uderzeń przy 37 niewymuszonych błędach. Zaniewskiej zanotowano 36 piłek wygranych bezpośrednio i 42 pomyłki.

Elise Mertens (WTA 33) przegrała 6:7(3), 4:6 z Kają Juvan (WTA 81). W pierwszym secie Belgijka roztrwoniła prowadzenie 5:3. W trwającym dwie godziny spotkaniu miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Słowenki. W półfinale dojdzie do starcia Pliskovej z Juvan.

Oceane Dodin (WTA 94) rozbiła 6:3, 6:0 Viktoriję Golubić (WTA 60). W ciągu 61 minut Francuzka zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W półfinale czeka ją konfrontacja z Andżeliką Kerber.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)