Paryż jej nie służy. Wielka mistrzyni bez sukcesu na kortach Rolanda Garrosa

Niemiecka tenisistka Andżelika Kerber pożegnała się z wielkoszlemowym Rolandem Garrosem 2022. Była liderka rankingu nie poradziła sobie z Alaksandrą Sasnowicz i znów nie odniesie sukcesu w Paryżu. W kolejnej rundzie jest Amerykanka Cori Gauff.

Andżelika Kerber PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 17) aż osiem razy odpadła z Rolanda Garrosa w I rundzie, w tym w trzech poprzednich sezonach. W tym roku mogło się jej to przydarzyć po raz dziewiąty, ale obroniła dwie piłki meczowe w spotkaniu z Magdaleną Fręch. Następnie Niemka wyeliminowała Francuzkę Elsę Jacquemot. W piątek była liderka rankingu zakończyła występ w Paryżu po porażce 4:6, 6:7(7) z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 47).

W ciągu 89 minut Sasnowicz cztery razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Posłała 44 kończące uderzenia przy 26 niewymuszonych błędach. Kerber naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek. Było to ich drugie spotkanie w tym miesiącu. W Strasburgu w II rundzie wygrała Niemka i później zdobyła tytuł. Była liderka rankingu zwyciężyła też w ich w pierwszym spotkaniu, w III rundzie Wimbledon 2021.

Kerber jest mistrzynią Australian Open i US Open 2016 oraz Wimbledonu 2018. W Rolandzie Garrosie najdalej awansowała do ćwierćfinału (2012, 2018). Sasnowicz po raz drugi doszła do IV rundy wielkoszlemowego turnieju, po Wimbledonie 2018. Kolejną jej rywalką będzie Włoszka Martina Trevisan.

Cori Gauff (WTA 23) w 83 minuty wygrała 6:3, 6:4 z Kaią Kanepi (WTA 46). Amerykanka zaserwowała sześć asów. Obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Mecz zakończyła z dorobkiem 20 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Estonka miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 29 pomyłek.

W 1/8 finału Gauff zmierzy się z Elise Mertens (WTA 32), która pokonała 6:2, 6:3 Warwarę Graczewą (WTA 71). W trwającym 97 minut meczu Belgijka spożytkowała sześć z 14 break pointów. Zanotowano jej 18 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Graczewej naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 33 pomyłki.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
piątek, 27 maja

III runda gry pojedynczej kobiet:

Cori Gauff (USA, 18) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:3, 6:4
Elise Mertens (Belgia, 31) - Warwara Graczewa 6:2, 6:3
Alaksandra Sasnowicz - Andżelika Kerber (Niemcy, 21) 6:4, 7:6(5)

Program i wyniki turnieju kobiet

Ostatnia pogromczyni Igi Świątek za burtą!
Halep i Collins za burtą!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Andżelika Kerber wygra jeszcze wielkoszlemowy turniej?