Stefanos Tsitsipas zbiera doświadczenie. Mistrz gry na trawie kolejnym rywalem Greka w Stuttgarcie

Wciąż uczący się występów na trawie Stefanos Tsitsipas bez straty seta pokonał Dominika Strickera w II rundzie turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Kolejnym rywalem Greka będzie specjalista od gry na zielonej nawierzchni, Andy Murray.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Choć Stefanos Tsitsipas to gwiazda rozgrywek, jego doświadczenie w grze na trawie jest znikome. W dwóch minionych sezonach rozegrał zaledwie jeden mecz na tej nawierzchni. Tegoroczne występy na zielonej nawierzchni Grek rozpoczął już w pierwszym tygodniu. Na początek, w meczu II rundy turnieju ATP w Stuttgarcie (w I rundzie miał wolny los), pokonał 6:3, 6:4 kwalifikanta Dominika Strickera.

- Starałem być aktywny, gdy uderzałem pierwszą piłkę po serwisie, by odpychać go poza kort. Uważam, że rozegrałem dobry mecz - mówił, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który w ciągu 70 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy i dwa przełamania.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawionego Tsitsipasa czeka o wiele trudniejsze zadanie. Zmierzy się z mistrzem gry na trawie, dwukrotnym zwycięzcą Wimbledonu, Andym Murrayem. Brytyjczyk w czwartek pokonał 6:3, 7:6(4) oznaczonego "siódemką" Aleksandra Bublika.

Odpadł rozstawiony z numerem czwartym Denis Shapovalov, który po dwóch tie breakach przegrał z Oscarem Otte. Pokonując aktualnie 16. w rankingu ATP Kanadyjczyka, 28-letni Niemiec odniósł największą wygraną w karierze. Jego kolejnym rywalem będzie Benjamin Bonzi.

Oznaczony numerem drugim Matteo Berrettini w ćwierćfinale zagra z rodakiem, Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "szóstka", udanie dokończył przerwany w środę z powodu opadów deszczu mecz z Janem-Lennardem Struffem, posiadaczem dzikiej karty.

Nick Kyrgios zaserwował 20 asów, ani razu nie dał się przełamać i wygrał trzysetowy pojedynek z rozstawionym z "piątką" Nikołozem Basilaszwilim. O awans do półfinału Australijczyk powalczy z Martonem Fucsovicsem, który w czwartek wyeliminował Huberta Hurkacza.