Próba generalna Huberta Hurkacza przed Wimbledonem. O tytuł w Halle zmierzy się z liderem rankingu

Ponownie nie był faworytem i wygrał mecz. Hubert Hurkacz w półfinale turnieju w Halle rozprawił się z Nickiem Kyrgiosem. Teraz poprzeczka powędruje na sam szczyt. W finale rywalizować będzie z liderem rankingu, Daniiłem Miedwiediewem.

Jakub Fordon
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Daniił Miedwiediew wrócił na fotel lidera rankingu tuż przed turniejem w Halle. W Niemczech trudno przyczepić się do jego dyspozycji. Dotychczas żaden z rywali nie był w stanie urwać mu żadnego seta. Czy Hubertowi Hurkaczowi uda się to zmienić?

Jest na to spora szansa, bowiem dotychczas obaj tenisiści zmierzyli się ze sobą czterokrotnie. W każdym spotkaniu Polak zdobywał przynajmniej jednego seta. Dwa razy udało mu się wygrać, taką samą ilością zwycięstw może pochwalić się również moskwianin.

W tych bilansach przoduje Polak

W tym sezonie ta dwójka spotkała się w Miami. Tam górą był Hurkacz, który zwyciężył 2:0. Oprócz dodatniego bilansu w obecnym roku, wrocławianin może pochwalić się też wygraną z Miedwiediewem na trawie. Dokonał tego podczas zeszłorocznego Wimbledonu. Wiadomo już, że okazji na rewanż w Wielkiej Brytanii nie będzie.

Rosyjskie media przestrzegają Miedwiediewa

O nadchodzącym starciu wypowiedziały się już rosyjskie media. Czuć w nich respekt do Polaka, bowiem podkreślono, że w pojedynku z Nickiem Kyrgiosem 25-latek wyrównał swój rekord osobisty asów serwisowych (27). Inny portal zwrócił uwagę na częstotliwość tie-breaków w meczu z udziałem Hurkacza. Co ciekawe, wrocławianin nie przegrał dotąd żadnego seta, w którym o wyniku decydowała ostatnia partia.

Wspomniany został również ich jedyny mecz na trawie, w którym tenisista z Moskwy nie ugrał żadnego seta i nieoczekiwanie pożegnał się z Wimbledonem szybciej niż się spodziewano.

Rywalem lider rankingu? "Bardzo się cieszę"

- Bardzo się cieszę, że będę mógł w finale zmierzyć się z Daniiłem (Miedwiediewem - przyp. red.) - powiedział na temat finałowego rywala Hubert Hurkacz. - Będzie to na pewno interesujący mecz (początek o godz. 15:00 - przyp. red.). Zawsze gramy wyrównane spotkania - dodał.

Reakcja Polaka mówi wszystko. On jest gotowy na to spotkanie i spodziewa się kolejnej, że obaj będą walczyć do samego końca o każdą piłkę. Przy nadchodzącym Szlemie, taki pojedynek może pozwolić Hurkaczowi na kolejny dobry wynik w Wielkiej Brytanii.

Niewdzięczna rola

Faworyci w ostatnich dwóch spotkaniach z Hurkaczem po meczu nie mogli być z niej zadowoleni. Zarówno Felix Auger-Aliassime, jak i Kyrgios musieli uznać wyższość 25-latka. Czy do tego grona dołączy Miedwiediew? Tego dowiemy się już za kilkanaście godzin.

Transmisja odbędzie się na antenie Polsatu Sport. Relację na żywo przeprowadzi portal WP SportoweFakty.