Kolejny maraton Francuzki w Bad Homburgu. Znamy mistrzynię turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia rozegrała trzeci trzysetowy mecz w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. W sobotę francuska tenisistka pokonała Kanadyjkę Biancę Andreescu i zdobyła tytuł.

W półfinale imprezy w Bad Homburgu Bianca Andreescu (WTA 64) nie spędziła na korcie nawet minuty, bo wycofała się Rumunka Simona Halep. Dla odmiany Caroline Garcia (WTA 75) obroniła piłkę meczową i wyeliminowała swoją rodaczkę Alize Cornet po dwóch godzinach i 45 minutach walki. W sobotnim finale Francuzka pokonała 6:7(5), 6:4, 6:4 Biancę Andreescu (WTA 64). Dla Garcii był to trzeci trzysetowy mecz w turnieju. W I rundzie skruszyła opór Alaksandry Sasnowicz.

W pierwszym secie Andreescu wróciła ze stanu 1:3. W drugim Kanadyjka prowadziła 4:2, by przegrać cztery gemy z rzędu. W trzeciej partii Garcia jeszcze raz odrobiła stratę przełamania. Francuzka wróciła z 0:2 i zdobyła pierwszy tytuł od 2019 roku. Wtedy triumfowała na trawie w Nottingham.

W trwającym dwie godziny i 42 minuty meczu Garcia zdobyła 39 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. Francuzka posłała 53 kończące uderzenia przy 36 niewymuszonych błędach. Andreescu zanotowano 52 piłki wygrane bezpośrednio i 45 pomyłek. Było to pierwsze starcie tych tenisistek.

Kanadyjkę prześladuje plaga problemów zdrowotnych. Przed turniejem w Bad Homburgu miała bilans tegorocznych meczów 8-5. Sezon rozpoczęła w kwietniu w Stuttgarcie. Kanadyjka w rankingu najwyżej była notowana na czwartym miejscu.

Również Garcia w przeszłości była czwartą singlistką globu. Francuzka po raz trzeci zagrała w finale turnieju na trawie. Zwyciężyła na Majorce (2016) i Nottingham (2019). Bilans jej wszystkich singlowych finałów to teraz 8-3. Andreescu wcześniej pięć razy grała w meczach o tytuł, za każdym razem na korcie twardym. Może się pochwalić trzema triumfami, które odniosła w 2019 roku (Indian Wells, Toronto, US Open).

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów sobota, 25 czerwca