Wimbledon: to kolejna rywalka Świątek

Lesley Pattinama Kerkhove weszła do głównej drabinki Wimbledonu 2022 w miejsce kontuzjowanej Danki Kovinić i wykorzystała swoją szansę. Holenderska tenisistka będzie w czwartek rywalką Igi Świątek.

Lesley Pattinama Kerkhove Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Lesley Pattinama Kerkhove
We wtorek w Londynie jest dużo lepsza pogoda do gry niż w poniedziałek. Deszcz tenisistkom nie przeszkadzał. W I rundzie Wimbledonu miało dojść do starcia Danki Kovinić (WTA 90) z Sonay Kartal (WTA 226). Jednak reprezentantka Czarnogóry wycofała się z powodu kontuzji pleców. W jej miejsce do drabinki weszła Lesley Pattinama Kerkhove (WTA 138), "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji. Holenderka dostała szansę gry w turnieju głównym i ją wykorzystała. Pokonała 6:4, 3:6, 6:1 Kartal.

W pierwszym secie Pattinama Kerkhove od 1:3 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugim Holenderka z 0:2 wyrównała na 2:2. Kartal wywalczyła przełamanie na 4:2 i tym razem nie oddała przewagi. Trzecia partia należała zdecydowanie do Pattinamy Kerkhove. Jedynego gema straciła, gdy prowadziła 5:0.

W trwającym 93 minuty meczu Kartal wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Pattinama Kerkhove na przełamanie zamieniła sześć z ośmiu szans. Holenderka posłała 26 kończących uderzeń przy 41 niewymuszonych błędach. Brytyjce zanotowano sześć piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Patinama Kerkhove notuje czwarty wielkoszlemowy występ i po raz drugi awansowała do II rundy. Wyrównała swój wynik z ubiegłorocznego Wimbledonu. 30-letnia Holenderka nigdy nie była w Top 100 rankingu singlowego. 6 czerwca tego roku znalazła się na najwyższym w karierze 135. miejscu.

W II rundzie Pattinama Kerkhove zmierzy się z Igą Świątek. Mecz odbędzie się w czwartek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów
wtorek, 28 czerwca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, LL) - Sonay Kartal (Wielka Brytania, WC) 6:4, 3:6, 6:1