Mistrzyni wróciła do Londynu po trzech latach. Trudna przeprawa innej triumfatorki Wimbledonu

Simona Halep pokazała się z bardzo dobrej strony i bez problemów odprawiła Karolinę Muchovą. Rumuńska tenisistka w Wimbledonie gra po raz pierwszy od 2019 roku, gdy triumfowała w turnieju. Petra Kvitova straciła seta, ale jest w kolejnej rundzie.

Simona Halep PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Simona Halep
We wtorek w Wimbledonie zaprezentowały się tenisistki, które w przeszłości triumfowały na trawie w Londynie. Simona Halep (WTA 18) zdobyła tytuł w 2019 roku. Rumunka pokonała 6:3, 6:2 Karolinę Muchovą (WTA 81) na otwarcie 10. startu w turnieju. Dla byłej liderki rankingu jest to pierwszy występ w Wimbledonie od czasu jej triumfu. W 2020 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19, a w ubiegłym sezonie Halep nie zagrała z powodu kontuzji łydki.

W ciągu 65 minut Halep nie była zmuszona do bronienia żadnego break pointu, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Byłej liderce rankingu naliczono 16 kończących uderzeń przy dziewięciu niewymuszonych błędach. Muchova miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki. Czeszka jest półfinalistką Australian Open 2021 oraz ćwierćfinalistką Wimbledonu 2019 i 2021.

Petra Kvitova (WTA 26) w Wimbledonie triumfowała w 2011 i 2014 roku. We wtorek rozpoczęła 14. start w imprezie. Zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Jasmine Paolini (WTA 72). W ciągu godziny i 42 minut Czeszka popełniła 10 podwójnych błędów, z czego pięć w pierwszym secie. Odparła dziewięć z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Kvitova w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Eastbourne.

W II rundzie Czeszka zmierzy się z Aną Bogdan (WTA 111), która w 62 minuty wygrała 6:2, 6:2 z Dajaną Jastremską (WTA 74). Rumunka wywalczyła 27 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Rywalką Halep będzie Kirsten Flipkens (WTA 190), która pokonała 7:5, 6:2 Jaimee Fourlis (WTA 150). Belgijska półfinalistka Wimbledonu 2013 zniwelowała osiem z 11 break pointów i zaliczyła sześć przełamań.

Amanda Anisimova (WTA 25) w 65 minut wygrała 6:3, 6:4 z Yue Yuan (WTA 152). Amerykanka w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. Obroniła trzy break pointy. Zdobyła 41 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Sara Sorribes (WTA 45) rozbiła 6:2, 6:1 Christinę McHale (WTA 261). W ciągu 77 minut Hiszpanka zniwelowała pięć z sześciu break pointów i zaliczyła pięć przełamań.

Odpadła Jil Teichmann (WTA 22), która przegrała 2:6, 3:6 z Ajlą Tomljanović (WTA 44). W trwającym 77 minut meczu Szwajcarka wykorzystała tylko jeden z czterech break pointów. Australijka spożytkowała cztery z 17 okazji na przełamanie. Lauren Davis (WTA 102) wróciła ze stanu 1:4 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Madison Brengle (WTA 59).

Heather Watson (WTA 121) zwyciężyła 6:7(7), 5:7, 2:6 z Tamarą Korpatsch (WTA 110) po batalii rozgrywanej na przestrzeni dwóch dni. W pierwszym secie Brytyjka roztrwoniła prowadzenie 5:2 i dwie piłki setowe w tie breaku. W drugim było jedno przełamanie, które reprezentantka gospodarzy zdobyła na 6:5. W trzeciej partii Watson dwa razy odebrała rywalce podanie i awansowała do II rundy po dwóch godzinach i 33 minutach.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)