Szybkie otwarcie Hiszpanki. Droga przez mękę nastoletniej gwiazdy tenisa

Hiszpanka Paula Badosa błyskawicznie zameldowała się w kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Okrutnie męczyła się Amerykanka Coco Gauff, finalistka Rolanda Garrosa.

Paula Badosa Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Paula Badosa
We wtorek następuje dokończenie I rundy Wimbledonu. Bardzo dobrze turniej rozpoczęła Paula Badosa (WTA 4), która rozbiła 6:2, 6:1 Louisę Chirico (WTA 236). W ciągu 56 minut Hiszpanka zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Obie tenisistki miały po 11 kończących uderzeń. Badosa popełniła 16 niewymuszonych błędów, a Chirico zrobiła ich 24.

Coco Gauff (WTA 12) w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy finał. W Wimbledonie okrutnie męczyła się w I rundzie. Zwyciężyła 2:6, 6:3, 7:5 Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 54). W trzecim secie 18-letnia Amerykanka prowadziła 3:1, by następnie przegrywać 4:5. Od tego momentu wywalczyła trzy kolejne gemy.

W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Ruse miała sześć break pointów, a Gauff wypracowała sobie ich aż 25. Obie posłały po 21 kończących uderzeń. Amerykance zanotowano 26 niewymuszonych błędów, a Rumunce naliczono ich 56. W II rundzie Gauff zmierzy się z inną rumuńską zawodniczką. Będzie nią Mihaela Buzarnescu (WTA 127), która zgarnęła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:2 Nastasję Schunk (WTA 154).

Maria Sakkari (WTA 5) wygrała 6:1, 6:4 z Zoe Hives (WTA 571). W ciągu 78 minut Greczynka zaserwowała pięć asów i wywalczyła 18 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 13 break pointów. Barbora Krejcikova (WTA 14) pokonała 7:6(4), 6:3 Marynę Zaniewską (WTA 68). W pierwszym secie Belgijka ruszyła w pogoń z 1:4, ale w tie breaku jej opór osłabł. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Czeszka zaliczyła na 5:3.

Mistrzyni olimpijska Belinda Bencić (WTA 16) przegrała 4:6, 7:5, 2:6 z Qiang Wang (WTA 140). Mecz był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. Nie brakowało w nim zwrotów akcji. W pierwszym secie Szwajcarka wypuściła z rąk prowadzenie 4:2. W drugim od 1:5 zdobyła sześć gemów z rzędu. Trzecia partia należała do Chinki, która zdobyła dwa przełamania. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Bencić wykorzystała tylko pięć z 17 break pointów, a własne podanie oddała siedem razy.

Jelena Ostapenko (WTA 17) wygrała 6:4, 6:4 z Oceane Dodin (WTA 85). W ciągu 71 minut Łotyszka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Alize Cornet (WTA 37) pokonała 6:3, 7:6(5) Julię Putincewą (WTA 33). W drugim secie Francuzka wróciła ze stanu 1:3 i obroniła piłkę setową w 12. gemie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Qiang Wang (Chiny) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) 6:4, 5:7, 6:2
Alize Cornet (Francja) - Julia Putincewa (Kazachstan, 27) 6:3, 7:6(5)

Program i wyniki Wimbledonu kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Coco Gauff awansuje do III rundy Wimbledonu 2022?