Bez niespodzianki wieczorową porą. Słowenka poszła za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Maria Sakkari
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Maria Sakkari

Wieczorem w wielkoszlemowym Wimbledonie 2022 nie doszło do niespodzianki. Grecka tenisistka Maria Sakkari odprawiła Bułgarkę Wiktorię Tomową.

W środę z Wimbledonem pożegnało się wiele gwiazd kobiecego tenisa. W tym gronie nie ma Marii Sakkari (WTA 5), która pokonała 6:4, 6:3 Wiktorię Tomową (WTA 112). Greczynka miała małe problemy z przypieczętowaniem awansu. W dziewiątym gemie drugiego seta wykorzystała piątą piłkę meczową.

W ciągu 76 minut Sakkari zaserwowała pięć asów i zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. Greczynka spotkanie zakończyła z dorobkiem 22 kończących uderzeń przy 27 niewymuszonych błędach. Tomowa miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Kolejną rywalką Sakkari będzie Niemka Tatjana Maria.

Kaja Juvan (WTA 62) wygrała 7:5, 6:3 z Dalmą Galfi (WTA 89). W pierwszym secie było mnóstwo zwrotów akcji. Początek należał do Słowenki, która wyszła na 3:0. Później do głosu doszła Węgierka, która zdobyła pięć gemów z rzędu. Przy 5:4 i 40-0 Galfi miała trzy piłki setowe. Juvan obroniła się i skruszyła opór rywalki. W drugim secie miało miejsce jedno przełamanie, które Słowenka zaliczyła na 3:1.

W trwającym 82 minuty meczu Juvan wywalczyła 28 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu i 12 z 14 przy siatce. Wykorzystała cztery z 12 break pointów. Obie tenisistki miały po 23 kończące uderzenia. Słowenka popełniła tylko 15 niewymuszonych błędów, a Galfi zrobiła ich 30. Juvan poszła za ciosem. W I rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem 23. Beatriz Haddad Maię. Brazylijka w ostatnich tygodniach na trawie miała serię 12 z rzędu wygranych meczów.

Irina-Camelia Begu (WTA 43) pokonała 6:4, 6:4 Elisabettę Cocciaretto (WTA 119). W ciągu 80 minut Rumunka trzy razy odebrała Włoszce podanie i w II rundzie będzie rywalką Łotyszki Jeleny Ostapenko. Diane Parry (WTA 77) wygrała 6:3, 6:2 z Mai Hontamą (WTA 139). W trwającym 96 minut meczu Francuzka odparła 14 z 16 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów środa, 29 czerwca

II runda gry pojedynczej kobiet:

Maria Sakkari (Grecja, 5) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:4, 6:3 Diane Parry (Francja) - Mai Hontama (Japonia, Q) 6:3, 6:2 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:4, 6:4 Kaja Juvan (Słowenia) - Dalma Galfi (Węgry) 7:5, 6:3