Carlos Alcaraz w finale i w Top 5. O tytuł w Hamburgu zagra z inną młodą gwiazdą

W finale rozgrywanego na mączce turnieju ATP 500 w Hamburgu dojdzie do pojedynku dwóch czołowych tenisistów młodego pokolenia - 19-letni Carlos Alcaraz zmierzy się z 20-letnim Lorenzo Musettim.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz świetnie radzi sobie z rolą faworyta turnieju ATP 500 w Hamburgu. Po przeciętnym pierwszym meczu w trzech kolejnych nie stracił nawet seta. W sobotę pokonał 7:6(2), 6:1 Alexa Molcana i wywalczył awans do finału.

- Było trudno. Szczególnie w pierwszym secie on grał naprawdę dobrze i byłem szczęśliwy, że wygrałem tę partię. W drugim on trochę zwiesił głowę, a ja nabierałem pewności siebie - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w ciągu 93 minut gry zapisał na swoim koncie dwa asy, pięć przełamań i 32 zagrania kończące.

Dzięki awansowi do finału Hamburg European Open, 19-letni Alcaraz w poniedziałek wejdzie do czołowej "piątki" rankingu ATP. Dla Hiszpana będzie to szósty mecz o tytuł w głównym cyklu. Wszystkie poprzednie wygrał, w tym cztery w obecnym sezonie (w Rio de Janeiro, Miami, Barcelonie i Madrycie).

Chronologicznie pierwszy sobotni półfinał także zakończył się sukcesem tenisisty młodego pokolenia. 20-letni Lorenzo Musetti wygrał 6:3, 7:6(3) z Francisco Cerundolo, zeszłotygodniowym triumfatorem imprezy w Bastad, i przerwał najlepszą w karierze serię ośmiu z rzędu zwycięskich meczów przez Argentyńczyka.

Tym samym Włoch zameldował się w debiutanckim finale na poziomie ATP Tour. - To będzie wspaniały finał. Lorenzo gra naprawdę dobrze - powiedział o najbliższym meczu Alcaraz.

Niedzielny finał (początek o godz. 15:00) będzie pierwszym pojedynkiem Alcaraza z Musettim w głównym cyklu. Przed dwoma laty zmierzyli się jednak w półfinale challengera w Trieście i wówczas zwyciężył Hiszpan.

Hamburg European Open, Hamburg (Niemcy)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 1,770,8 mln euro
sobota, 23 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Alex Molcan (Słowacja) 7:6(2), 6:1
Lorenzo Musetti (Włochy) - Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:3, 7:6(3)

Casper Ruud będzie bronił tytułu w Kitzbuehel. Szczególny turniej Dominika Thiema