Spektakularny powrót w meczu Włoszek. Znamy finalistki turnieju w Palermo

Włoska tenisistka Lucia Bronzetti odrodziła się po przegraniu pierwszego seta 0:6 i wyeliminowała swoją rodaczkę Jasmine Paolini. Drugą finalistką turnieju WTA 250 w Palermo została Rumunka Irina-Camelia Begu.

Lucia Bronzetti Getty Images / Adam Pretty / Lucia Bronzetti
W ćwierćfinale w Palermo Lucia Bronzetti (WTA 78) stoczyła blisko trzygodzinną batalię z Caroline Garcią. Spotkanie zakończyło się tuż przed godz. 2:30 w nocy z piątku na sobotę. O godz. 20:00 Włoszka wyszła na kort, aby walczyć o finał. Zmierzyła się ze swoją rodaczką Jasmine Paolini (WTA 61). W pierwszym secie Bronzetti nie zdobyła nawet gema, ale ostatecznie wygrała 0:6, 6:3, 6:3.

Pierwszy set wcale nie był taki jednostronny, jak wskazuje wynik. Bronzetti zdobyła w nim 14 punktów. Mogła rozpocząć go od przełamania, ale Paolini odparła trzy break pointy przy 0-40. Później wyżej notowana Włoszka trzy razy odebrała rywalce podanie.

W drugiej partii Bronzetti uzyskała dwa przełamania. W trzecim secie Paolini wykorzystała break pointa na 2:1. Później straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. Kluczowe okazało się utrzymanie podania przez Bronzetti przy stanie 2:2. Obroniła wówczas trzy break pointy przy 0-40. W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu wywalczyła o dwa punkty więcej od rodaczki (78-76).

Drugi półfinał zakończył się o godz. 1:40 w nocy i trwał trzy godziny i 12 minut. Irina-Camelia Begu (WTA 45) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Sarę Sorribes (WTA 41). Rumunka obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła o trzy punkty więcej od Hiszpanki (97-94).

Bronzetti osiągnęła pierwszy w karierze finał w WTA Tour. Begu awansowała do dziewiątego finału. Powalczy o piąty tytuł. Ostatni triumf odniosła w 2017 roku w Bukareszcie. Włoszka i Rumunka zmierzą się po raz pierwszy.

Lucia Bronzetti (Włochy) - Jasmine Paolini (Włochy) 0:6, 6:3, 6:3

Iga Świątek największą gwiazdą w Warszawie. Hit już w I rundzie!
Ruszyły eliminacje do turnieju WTA w Warszawie. Trzy Polki miały zbyt trudne zadanie