Dobry dzień Chinek w Pradze. Zmienne szczęście Czeszek

Chinka Qiang Wang wyeliminowała Szwedkę Rebeccę Peterson, a o losach meczu zadecydował tie break w trzecim secie. W kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Pradze jest Czeszka Marie Bouzkova.

Qiang Wang Getty Images / Shi Tang / Na zdjęciu: Qiang Wang
W poniedziałek w Pradze rozpoczął się turniej na kortach twardych. Dużych emocji dostarczyło starcie Qiang Wang (WTA 141) z Rebeccą Peterson (WTA 91). Zwyciężyła Chinka 1:6, 6:3, 7:6(4) po dwóch godzinach i 10 minutach. W tie breaku trzeciego seta od 0-2 zdobyła siedem z dziewięciu kolejnych piłek. W całym meczu obie tenisistki wywalczyły po 91 punktów.

Kolejną rywalką Wang, byłej 12. singlistki świata, będzie Dalila Jakupović (WTA 259). Słowenka prowadziła w pierwszym secie 5:2 z Alison van Uytvanck (WTA 42), gdy Belgijka skreczowała. Lin Zhu (WTA 100) w 70 minut rozbiła 6:1, 6:1 Witalię Diaczenko (WTA 117). Chinka odparła pięć break pointów i spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie.

Marie Bouzkova (WTA 66) wygrała 6:2, 7:6(2) z Sinją Kraus (WTA 208). W drugim secie Austriaczka z 0:3 doprowadziła do tie breaka. W nim ćwierćfinalistka tegorocznego Wimbledonu skruszyła opór rywalki. W ciągu godziny i 48 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Czeszki.

Chloe Paquet (WTA 102) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:3 Terezę Martincovą (WTA 73). Francuzka odrodziła się ze stanu 2:6, 1:3. W trwającym godzinę i 57 minut meczu wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Nao Hibino (WTA 251) pokonała 6:2, 6:2 Mihaelę Buzarnescu (WTA 132). Japonka od 0:2 zdobyła 12 z 14 kolejnych gemów.