Bez niespodzianki w starciu Czeszek. Finalistki turnieju w Pradze wyłonione

Czeska tenisistka Marie Bouzkova zakończyła marsz swojej rodaczki Lindy Noskovej. Drugą finalistką turnieju WTA 250 w Pradze została Anastazja Potapowa.

Marie Bouzkova Getty Images / Frey/TPN / Na zdjęciu: Marie Bouzkova
W Pradze do półfinału dotarła 17-letnia Linda Noskova (WTA 112). W II rundzie wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet w tie breaku trzeciego seta. Pozostałe rywalki Czeszki, Natalia Wichliancewa i Japonka Nao Hibino, skreczowały. W sobotę doszło do starcia dwóch reprezentantek gospodarzy. Marie Bouzkova (WTA 66) pokonała 7:6(4), 6:3 Noskovą.

W pierwszym secie Noskova z 3:5 doprowadziła do tie breaku. W nim od 3-1 straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W drugiej partii Bouzkova przegrywała 1:3 i 15-40, ale zgarnęła pięć gemów z rzędu.

W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Bouzkova zaserwowała siedem asów. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów więcej od Noskovej (77-66).

Anastazja Potapowa (WTA 59) rozbiła 6:3, 6:0 Qiang Wang (WTA 141). Tenisistka z Chimek wywalczyła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Bouzkova awansowała do czwartego singlowego finału w WTA Tour. Poprzednie również zanotowała w turniejach rangi WTA 250. W Monterrey (2020) uległa Elinie Switolinie. W Melbourne (2021) nie poradziła sobie z Darią Kasatkiną. W Guadalajarze za mocna dla niej była Sloane Stephens. Wszystkie mecze były trzysetowymi bojami. Bouzkova wystąpi w czwartym finale. Będzie miała szansę na drugi tytuł. W kwietniu tego roku triumfowała w Stambule po zwycięstwie nad Weroniką Kudermetową.

Potapowa i Bouzkova zmierzą się po raz drugi. W marcu tego roku w Miami wygrała Czeszka 6:3, 3:6, 6:4.

Livesport Prague Open, Praga (Czechy)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
sobota, 30 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Anastazja Potapowa (7) - Qiang Wang (Chiny, Q) 6:3, 6:0
Marie Bouzkova (Czechy, 8) - Linda Noskova (Czechy, WC) 7:6(4), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)