Szybki koniec mistrza z Montrealu. Dobry początek Nicka Kyrgiosa i Jannika Sinnera

Pablo Carreno, zeszłotygodniowy mistrz z Montrealu, po tie breaku decydującego seta przegrał z Miomirem Kecmanoviciem w I rundzie kolejnego turnieju ATP Masters 1000 - w Cincinnati. We wtorek wygrali Nick Kyrgios, Taylor Fritz i Jannik Sinner.

Marcin Motyka
Pablo Carreno PAP/EPA / Andre Pichette / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Pablo Carreno nie miał wiele czasu na odpoczynek po - jak sam określił - "największym triumfie w karierze" - zwycięstwie w turnieju w Montrealu, gdzie w finale pokonał Huberta Hurkacza. Już we wtorek Hiszpan zaczął rywalizację w kolejnym turnieju rangi Masters 1000 - w Cincinnati. W stolicy stanu Ohio nie poszło mu tak dobrze i odpadł już w I rundzie po porażce 6:1, 5:7, 6:7(4) z Miomirem Kecmanoviciem.

Carreno rozpoczął mecz na wysokich obrotach i gładko wygrał pierwszego seta. Od drugiego zaczął jednak zwalniać. W jego grze pojawiło się więcej niedokładności i w efekcie przegrał tę partię 5:7. Z kolei w trzeciej odsłonie Hiszpan zmarnował mnóstwo szans - roztrwonił prowadzenie 3:1 i 40-15, a przy stanie 4:4 nie wykorzystał trzech break pointów. To wszystko zemściło się na nim w decydującym tie breaku, w którym przegrał 4-7.

Kecmanović w II rundzie zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. Rozstawiony z numerem dziesiątym Włoch we wtorek także wygrał niezwykle wymagający pojedynek. Po ponad trzygodzinnej walce pokonał 6:7(9), 6:4, 7:6(6) kwalifikanta Thanasiego Kokkinakisa.

Znajdujący się w ostatnich tygodniach w doskonałej formie Nick Kyrgios w półtorej godziny wygrał 7:5, 6:4 z Alejandro Davidovichem. W 1/16 finału Australijczyk, który we wtorek zaserwował dziesięć asów i uzyskał trzy przełamania, zmierzy się z Taylorem Fritzem. Oznaczony "11" Amerykanin oddał ledwie dwa gemy Sebastianowi Baezowi.

Inauguracyjnym rywalem powracającego do rozgrywek po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją mięśni brzucha Rafaela Nadala, turniejowej "dwójki", będzie Borna Corić. Chorwat bez straty partii poradził sobie z kwalifikantem Lorenzo Musettim.

Z kolei pierwszym przeciwnikiem rozstawionego z numerem siódmym Felixa Augera-Aliassime'a został Alex de Minaur. Australijczyk ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wygrał 6:2, 6:2 z Henrim Laaksonenem, graczem z eliminacji.

Oznaczony "szóstką" Andriej Rublow w II rundzie zagra z Fabio Fogninim. Włoch, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, ograł Alberta Ramosa. Tymczasem Denis Shapovalov o awans do 1/8 finału powalczy z Tommym Paulem, który w amerykańskim meczu okazał się lepszy od Jensona Brooksby'ego.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,280 mln dolarów
wtorek, 16 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 10) - Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) 6:7(9), 6:4, 7:6(6)
Taylor Fritz (USA, 11) - Sebastian Baez (Argentyna) 6:1, 6:1
Nick Kyrgios (Australia) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 7:5, 6:4
Tommy Paul (USA) - Jenson Brooksby (USA) 6:3, 6:2
Miomir Kecmanović (Serbia) - Pablo Carreno (Hiszpania) 1:6, 7:5, 7:6(4)
Alex de Minaur (Australia) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, Q) 6:2, 6:2
Borna Corić (Chorwacja, PR) - Lorenzo Musetti (Włochy, Q) 7:6(2), 6:3
Fabio Fognini (Włochy, LL) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 6:3

wolne losy: Danił Miedwiediew (1); Rafael Nadal (Hiszpania, 2); Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4); Casper Ruud (Norwegia, 5); Andriej Rublow (6); Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7); Hubert Hurkacz (Polska, 8)