Magda Linette poznała kolejną rywalkę. Amerykanki sprawiły niespodzianki

Mecz Ludmiły Samsonowej z Laurą Siegemund wyłonił kolejną rywalkę Magdy Linette w turnieju WTA 250 w Cleveland. Amerykanki Bernarda Pera i Madison Brengle odprawiły dwie rozstawione tenisistki, Barborę Krejcikovą i Jekaterinę Aleksandrową.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
W Cleveland Magda Linette bez straty seta rozprawiła się z Kazaszką Julią Putincewą i Rumunką Soraną Cirsteą. W środę Polka poznała rywalkę w ćwierćfinale. Będzie nią Ludmiła Samsonowa (WTA 45), która rozbiła 6:2, 6:1 Laurę Siegemund (WTA 216).

W ciągu 74 minut Samsonowa posłała sześć asów i wywalczyła 18 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała jeden break point i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Było to jej drugie starcie z Siegemund. W kwietniu tego roku w Stuttgarcie również z wygranej cieszyła się dawna reprezentantka Włoch. Linette zmierzy się z nią po raz pierwszy.

Niespodzianki sprawiły dwie reprezentantki gospodarzy. Bernarda Pera (WTA 51) pokonała 6:4, 6:1 Barborę Krejcikovą (WTA 23). Amerykanka od stanu 3:4 zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów. W ciągu 87 minut nie dała czeskiej mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale Pera zmierzy się z Sofią Kenin, triumfatorką Australian Open 2020.

Madison Brengle  (WTA 63) zwyciężyła 2:6, 7:5, 7:5 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 28). Amerykanka wróciła ze stanu 3:6, 3:5. W trzecim secie przegrywała 4:5 po oddaniu podania, ale w trzech kolejnych gemach straciła tylko jeden punkt. Mecz trwał dwie godziny i sześć minut. Aleksandrowa miała osiem break pointów i wszystkie wykorzystała. Brengle na przełamanie zamieniła dziewięć z 16 szans.

Rozstawiona z numerem drugim Martina Trevisan (WTA 27) miała zmierzyć się z Shuai Zhang (WTA 35). Do tego spotkania nie doszło, bo półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa wycofała się. Chinka awansowała do ćwierćfinału bez gry. Jej następną przeciwniczką będzie Francuzka Alize Cornet.