• Skoki

Mistrzyni turnieju w Warszawie postrachem rywalek w US Open. Kolejna bitwa Alison Riske

Caroline Garcia nie zwalnia tempa. Francuska tenisistka w świetnym stylu rozprawiła się z Kanadyjką Biancą Andreescu. W kolejnej rundzie US Open 2022 w Nowym Jorku jest Amerykanka Alison Riske-Amritraj.

Alison Riske-Amritraj PAP/EPA / Sarah Yenesel / Na zdjęciu: Alison Riske-Amritraj
Caroline Garcia (WTA 17) przeżywa znakomity czas na zawodowych kortach. W ostatnich miesiącach odniosła trzy triumfy na trzech różnych nawierzchniach. Wygrała turnieje w Bad Homburgu (trawa), Warszawie (mączka) i Cincinnati (kort twardy). W US Open Francuzka jest już w IV rundzie po zwycięstwie 6:3, 6:2 nad Biancą Andreescu (WTA 48). Kanadyjka jest mistrzynią nowojorskiej imprezy z 2019 roku.

W ciągu 87 minut Garcia zaserwowała osiem asów i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Posłała 31 kończących uderzeń przy 20 niewymuszonych błędach. Andreescu naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. Pod koniec czerwca w finale w Bad Homburgu Francuzka zwyciężyła po trzysetowej batalii.

Garcia w trzech meczach straciła 15 gemów. W poprzednich rundach odprawiła Kamillę Rachimową i Annę Kalinską. Francuzka po raz pierwszy doszła do 1/8 finału US Open. Powalczy o drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu, po Rolandzie Garrosie 2017.

Kolejną rywalką Garcii będzie Alison Riske-Amritraj (WTA 29), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Xiyu Wang (WTA 75) po dwóch godzinach i 21 minutach. Obie tenisistki wypracowały sobie po 10 break pointów. Amerykanka pięć razy straciła serwis, a zaliczyła sześć przełamań. Zdobyła o dwa punkty więcej od Chinki (89-87). Dla Riske był to drugi zażarty bój w turnieju. W poprzedniej rundzie wyeliminowała Kolumbijkę Camilę Osorio w tie breaku trzeciego seta. Amerykanka wyrównała swój najlepszy wynik w US Open z 2013 roku. Będzie miała szansę na drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał, po Wimbledonie 2019.

Ludmiła Samsonowa (WTA 35) pokonała 6:3, 6:3 Aleksandrę Krunić (WTA 96). W ciągu 75 minut dawna reprezentantka Włoch zniwelowała pięć z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 21 kończących uderzeń przy 21 niewymuszonych błędach. Krunić miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek.

Serbka w 2014 roku doszła w Nowym Jorku do IV rundy i jest to jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat. Samsonowa po raz drugi osiągnęła 1/8 finału w zawodach tej rangi, po Wimbledonie 2021. Jest niepokonana już od 13 meczów. Tego lata zdobyła tytuły w Waszyngtonie i Cleveland. O ćwierćfinał US Open zagra z Ajlą Tomljanović.