Cudowny atak Igi Świątek! Gwiazda muzyki była pod wrażeniem (wideo)

Iga Świątek w dwóch setach uporała się z Lauren Davis w 3. rundzie US Open (6:3, 6:4). Polka momentami grała koncertowo. Po jednym z ataków podziwu nie krył piosenkarz i były mąż Heidi Klum - Seal.

Artur Babicz
Cudowny atak Igi Świątek w meczu z Lauren Davis Twitter / Cudowny atak Igi Świątek w meczu z Lauren Davis
Dzięki wygranej z Lauren Davis Iga Świątek wyrównała swój życiowy sukces i awansowała do 4. rundy US Open. W meczu 3. rundy Polka miała lepsze i gorsze momenty, ale nie przeszkodziło jej to odnieść pewnego zwycięstwa (więcej TUTAJ).

Momentami liderka rankingu WTA grała koncertowo. Tak było między innymi na początku pierwszego seta, kiedy przy serwisie Amerykanki Polka popisała się cudowną ofensywą.

Najpierw Iga Świątek rozprowadziła Lauren Davis po korcie. Następnie w momencie, w którym Amerykanka próbowała desperackiej defensywy, Polka wykonała piękny smecz. W ten sposób Świątek wyszła na prowadzenie 2:0 w pierwszym secie.

- WOW! Ale ładnie Polka to zakończyła. To nie była łatwa sytuacja - zachwycał się polski komentator Eurosportu.

Na powtórce tej akcji można było zobaczyć, że wśród widzów zachwycających się tą akcją był piosenkarz Seal. Były mąż Heidi Klum nie krył podziwu przed umiejętnościami Polki.

W 4. rundzie zmierzy się z Niemką Jule Niemeier. Iga Świątek będzie zdecydowaną faworytką, ponieważ jej najbliższa rywalka jest notowana dopiero na 108. miejscu w światowym rankingu.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)