Magdalena Fręch znalazła niespodziewaną pogromczynię. Polka bez tytułu w deblu

Magdalena Fręch nie powalczy o tytuł w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 80 tys. dolarów we francuskiej miejscowości Le Neubourg. Szansy na wywalczenie trofeum w deblu nie wykorzystała Weronika Falkowska.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Przeciwniczką rozstawionej z trzecim numerem Magdaleny Fręch (WTA 117) w piątkowym ćwierćfinale była Magali Kempen (WTA 327). Polka rozpoczęła mecz o utraty serwisu, ale z czasem wróciła do gry. Zdołała wygrać od stanu 2:4 cztery gemy z rzędu i zamknąć pierwszego seta.

W drugiej partii sztuka ta już się nie udała. Belgijka szybko wyszła na 3:0 z przewagą dwóch przełamań. Łodzianka odrobiła tylko część strat i ta odsłona pojedynku padła łupem Kempen.

Decydująca partia miała podobny przebieg jak drugi set. Fręch już na początku dwukrotnie straciła serwis, ale z trudem zdobyła dwa kolejne gemy. Od tego momentu przewaga na korcie należała jednak do Belgijki. Kempen wysunęła się na 5:2 i zakończyła trwające 125 minut spotkanie wynikiem 4:6, 6:4, 6:3. Polka odpadła z turnieju w Le Neubourg na etapie ćwierćfinału.

Wieczorem do walki o tytuł w deblu przystąpiła Weronika Falkowska, której partnerowała Sarah Beth Grey. Polsko-brytyjska para zaczęła znakomicie, bo wygrała pierwszego seta 6:1. Potem jednak przyszła odpowiedź ze strony Freyi Christie i Ali Collins. Brytyjki wygrały najpierw wyrównaną drugą odsłonę, a następnie zdominowały rywalki w super tie breaku. Po godzinie i 38 minutach to one zwyciężyły 1:6, 7:6(4), 10-3 i sięgnęły po trzecie wspólne mistrzostwo w sezonie 2022.

ITF Féminin Le Neubourg, Le Neubourg (Francja)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 80 tys. dolarów + H
piątek, 16 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Magali Kempen (Belgia) - Magdalena Fręch (Polska, 3) 4:6, 6:4, 6:3

finał gry podwójnej:

Freya Christie (Wielka Brytania, 4) / Ali Collins (Wielka Brytania, 4) - Weronika Falkowska (Polska, 2) / Sarah Beth Grey (Wielka Brytania, 2) 1:6, 7:6(4), 10-3