Magda Linette zagra z Brytyjką. Nastolatka robi furorę w Chennai

Magda Linette poznała kolejną rywalkę w turnieju WTA 250 w Chennai. W sobotę Polka zmierzy się z Brytyjką Katie Swan. 17-letnia Linda Fruhvirtova rozprawiła się z rozstawioną z numerem drugim Warwarą Graczewą.

Katie Swan Getty Images / Shaun Botterill / Katie Swan
W piątek w Chennai rozegrane zostały ćwierćfinały. Katie Swan (WTA 174) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Nao Hibino (WTA 185). W trzecim secie Brytyjka od 0:2 wywalczyła sześć z siedmiu następnych gemów. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu zgarnęła 42 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Swan zaliczyła pięć przełamań i w półfinale spotka się z Magdą Linette.

Linda Fruhvirtova (WTA 130) pokonała 6:4, 6:3 rozstawioną z numerem drugim Warwarę Graczewą (WTA 80). W pierwszym secie 17-letnia Czeszka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii wróciła ze stanu 0:3. Mogła przegrywać 0:4, ale obroniła dwa break pointy. W ciągu 92 minut uzyskała sześć przełamań.

Nadia Podoroska (WTA 298) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:2 Eugenie Bouchard (WTA 902). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Kanadyjka zdobyła o dwa punkty więcej (88-86), ale odpadła z turnieju. W półfinale Podoroska zmierzy się z Fruhvirtovą.

Dla Bouchard był to pierwszy start w WTA Tour od marca 2021 roku (Monterrey). Przechodziła długą rehabilitację po operacji prawego ramienia. Kanadyjka jest finalistką Wimbledonu 2014. W rankingu najwyżej była notowana na piątej pozycji. Podoroska jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2020. Argentynka walczyła ze zdrowotnymi problemami i nie grała od września 2021 do czerwca 2022 roku.

Katie Swan (Wielka Brytania) - Nao Hibino (Japonia, Q) 6:3, 3:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)