Raducanu ruszyła do boju w Seulu. Historyczny wynik tenisistki z Andory

Brytyjka Emma Raducanu ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Seulu. W ćwierćfinale jest już 17-latka z Andory Victoria Jimenez Kasintseva.

Emma Raducanu Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Emma Raducanu
W środę w Seulu dokończona została I runda. Do rywalizacji przystąpiła Emma Raducanu (WTA 77). Mistrzyni US Open 2021 pokonała 6:2, 6:4 Moyukę Uchijimę (WTA 126). W drugim secie Brytyjka prowadziła 5:0 i 40-15. Zmarnowała dwie piłki meczowe i straciła cztery gemy z rzędu. Przy 5:4 odparła break pointa i zakończyła spotkanie.

W ciągu 78 minut Raducanu zdobyła 17 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Brytyjka w US Open jako obrończyni tytułu przegrała z Alize Cornet i w rankingu z 11. miejsca wypadła z Top 50.

17-letnia Linda Fruhvirtova (WTA 74) w niedzielę w Chennai zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour. W finale pokonała Magdę Linette po trzysetowej batalii. W Seulu Czeszka odpadła w I rundzie po porażce 1:6, 4:6 z Yaniną Wickmayer (WTA 460). W ciągu 89 minut Belgijka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Fruhvirtova popełniła 10 podwójnych błędów. Kolejną rywalką Wickmayer będzie Raducanu.

Odbyły się również cztery mecze II rundy. Victoria Jimenez Kasintseva (WTA 186) pokonała 6:4, 6:2 Rebeccę Marino (WTA 81). W ciągu 81 minut tenisistka z Andory wywalczyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery break pointy i spożytkowała trzy z ośmiu okazji na przełamanie.

17-letnia Jimenez Kasintseva osiągnęła ćwierćfinał w WTA Tour jako pierwsza w historii tenisistka z Andory. Debiut zanotowała w ubiegłym sezonie w Madrycie. Wcześniej żadna inna zawodniczka z tego kraju nie wystąpiła w głównym cyklu. Jimenez Kasintseva wygrała juniorski Australian Open 2020 mając 14 lat.

Tatjana Maria (WTA 80) w 82 minuty pokonała 6:0, 6:3 Kimberly Birrell (WTA 309). Niemka odparła sześć z ośmiu break pointów. Miała sześć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Lin Zhu (WTA 70) wygrała 6:1, 6:3 z Ankitą Rainą (WTA 329). W ciągu 85 minut Chinka wywalczyła 21 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)