Raducanu znów nie dokończyła meczu. Znamy finalistki turnieju w Seulu

Emma Raducanu dobrze rozpoczęła mecz z Łotyszką Jeleną Ostapenko, ale w trzecim secie brytyjska tenisistka skreczowała. Drugą finalistką turnieju WTA 250 w Seulu została Jekaterina Aleksandrowa.

Emma Raducanu PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Emma Raducanu
W Seulu Emma Raducanu (WTA 77) doszła do pierwszego półfinału od ubiegłorocznego US Open, w którym sensacyjnie zdobyła tytuł. W sobotę grała o finał w Seulu. Jej rywalką była Jelena Ostapenko (WTA 19). Doszło zatem do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Awans wywalczyła łotewska triumfatorka Rolanda Garrosa 2017, która prowadziła 4:6, 6:3, 3:0, gdy Brytyjka skreczowała.

W pierwszym secie Raducanu od 0:2 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii zdobyła przełamanie na 2:1, ale później na korcie dominowała Ostapenko. Ostatecznie Brytyjka nie dokończyła meczu z powodu kontuzji lewego pośladka.

W ciągu godziny i 49 minut obie tenisistki miały po osiem break pointów. Ostapenko oddała podanie trzy razy, a uzyskała pięć przełamań. Raducanu skreczowała już po raz piąty w tym roku. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 24) pokonała 6:2, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 80). W ciągu 69 minut tenisistka mieszkająca w Pradze wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Ostapenko osiągnęła 13. singlowy finał w WTA Tour i powalczy o szósty tytuł. Będzie to dla niej szansa na drugi triumf w tym roku (Dubaj). Łotyszka może po raz drugi zostać mistrzynią turnieju w Seulu (2017). Aleksandrowa ma bilans finałów 2-2. W obecnym sezonie wygrała turniej w Den Bosch.

Aleksandrowa wygrała cztery z sześciu dotychczasowych meczów z Ostapenko. Zmierzą się po raz drugi w tym roku. W Madrycie Łotyszka przegrała po trzysetowej batalii. Będzie to ich drugie starcie w Seulu. W 2018 roku Aleksandrowa zwyciężyła 6:3, 6:2.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
sobota, 24 września

półfinał gry pojedynczej:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 1) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 6) 4:6, 6:3, 3:0 i krecz
Jekaterina Aleksandrowa (2) - Tatjana Maria (Niemcy, 7) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)