Demolka w meczu Kamila Majchrzaka. Cel blisko

Kamil Majchrzak kontynuuje starania o powrót do Top 100 rankingu ATP. W piątek polski tenisista zrobił ku temu kolejny ważny krok, pewnie zwyciężając Japończyka Shintaro Mochizukiego w Seulu.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po dwóch zwycięstwach Kamil Majchrzak (ATP 111) zameldował się w ćwierćfinale challengera rozgrywanego na kortach twardych w koreańskiej stolicy. W piątek na jego drodze stanął Shintaro Mochizuki (ATP 407), który dostał się do głównej drabinki poprzez eliminacje. Japończyk nie stawił większego oporu Polakowi, który wygrał zdecydowanie 6:3, 6:0.

Emocje były tylko na początku pojedynku, gdy Mochizuki postarał się o przełamanie. Majchrzak jednak natychmiast odrobił stratę, a następnie wyszedł na 4:1. Od tego momentu w pełni kontrolował sytuację na korcie i zamknął seta przy drugiej okazji w dziewiątym gemie.

W drugiej partii reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni był bezradny. Polak świetnie rozgrywał wymiany i oddał przeciwnikowi zaledwie siedem punktów w całym secie. "Szumi" przełamał podanie Japończyka w pierwszym, trzecim i piątym gemie. Po 61 minutach gry wykorzystał premierową piłkę meczową.

Rozstawiony z "ósemką" Majchrzak odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Mochizukim, z którym może się spotkać już w lutym przyszłego roku w ramach barażu o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Polak jest o krok od powrotu do Top 100 rankingu ATP. W sobotę powalczy o finał challengera w Seulu, a jego rywalem będzie Chińczyk Yibing Wu (ATP 135), który w piątek obchodził 23. urodziny. Będzie to pierwszy pojedynek obu tenisistów na zawodowych kortach.

Fila Seoul Open Challenger, Seul (Korea Południowa)