Fenomen. Włoch zauważył, co zrobiła dziś Iga

Iga Świątek kontynuuje swoją zwycięską passę. Zdeklasowała Coco Gauff 6:0, 6:3 i poprawiła swój dorobek setów wygranych do zera. Ta statystyka robi ogromne wrażenie! W niezwykłych słowach wyczyny Polki podsumował jeden z dziennikarzy.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
"Ona nie jest człowiekiem" - napisał na Twitterze włoski dziennikarz Lorenzo Ercoli z "Corriere dello Sport". W ten wymowny sposób podsumował ostatni wyczyn Igi Świątek.

Liderka światowego rankingu zdeklasowała Coco Gauff w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w San Diego. W pierwszym secie nie oddała jej ani jednego (!) gema, a w kolejnym straciła tylko trzy.

Tym samym już po raz dwudziesty wywalczyła tzw. bajgla, a więc zwycięstwo w secie 6:0. Jednocześnie wygrała już swój 62. mecz w tym sezonie.

Dla porównania dodajmy, że w 2021 roku najlepszy wynik osiągnęły Anett Kontaveit i Ons Jabeur, zapisując przy swoich nazwiskach po 48 zwycięstw meczowych. Najwięcej "bajgli" zgarnęła natomiast Garbine Muguruza - 10.

Iga Świątek zwyciężyła w tym sezonie w 88,5 proc. meczów, w których wzięła udział. Zdecydowanie poprawiła swój ubiegłoroczny wynik (70 proc.) i znacznie przebiła najlepszy rezultat z 2021 roku - Anett Kontaveit wygrała 73,8 proc spotkań.

Swój dorobek liderka światowego rankingu może jeszcze poprawić. W sobotę, około godz. 23:00 czasu polskiego, rozegra półfinał turnieju w San Diego. Zmierzy się z Jessiką Pegulą.