Znakomite wieści dla Igi Świątek! Zobacz tabelę WTA Finals
Iga Świątek w wielkim stylu wygrała pierwszy mecz w prestiżowych zawodach WTA Finals 2022. Polska tenisistka wykonała ważny krok w kierunku awansu do półfinału. Jak wygląda grupowa tabela po wtorkowej serii gier?
W drugim spotkaniu wtorkowej serii gier zmierzyły się Coco Gauff i Caroline Garcia. Amerykanka liczyła na rewanż za porażkę w ćwierćfinale US Open, ale znów przegrała w dwóch setach z Francuzką, tym razem 4:6, 3:6.
Tym samym poznaliśmy komplet rozstrzygnięć w pierwszej kolejce grupy A tegorocznych Mistrzostw WTA, która została nazwana na cześć legendarnej Tracy Austin. Liderką tabeli jest Świątek, która nie dość, że wygrała swój mecz 2-0 w setach, to straciła zaledwie pięć gemów. Drugie miejsce zajmuje Garcia, która również może się pochwalić znakomitym zwycięstwem. Na kolejnych pozycjach plasują się Gauff i Kasatkina, które we wtorek nie zdołały urwać rywalkom choćby jednego seta.
Do półfinału zawodów WTA Finals 2022 awansują po dwie najlepsze tenisistki z każdej z dwóch grup. Za nami pierwsza kolejka zmagań w turnieju singla, zatem przed paniami jeszcze do rozegrania po dwa spotkania w fazie grupowej. Świątek zaprezentuje się na korcie w czwartek (więcej tutaj).
Grupa A (Tracy Austin)
wtorek, 1 listopada
Iga Świątek (Polska, 1) - Daria Kasatkina (8) 6:2, 6:3
Caroline Garcia (Francja, 6) - Coco Gauff (USA, 4) 6:4, 6:3
M | Zawodniczka | Mecze | Zw. | Sety | % setów | Gemy | % gemów |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Iga Świątek | 1 | 1 | 2-0 | 100 | 12-5 | 71 |
2 | Caroline Garcia | 1 | 1 | 2-0 | 100 | 12-7 | 63 |
3 | Coco Gauff | 1 | 0 | 0-2 | 0 | 7-12 | 37 |
4 | Daria Kasatkina | 1 | 0 | 0-2 | 0 | 5-12 | 29 |
Wyniki i tabele WTA Finals 2022
Czytaj także:
Zobacz ostatni ranking przed WTA Finals. Duży awans Urszuli Radwańskiej
Hubert Hurkacz wrócił do elity. Zmiana na podium
Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
-
random47 Zgłoś komentarz
Dopiero jutro będzie można cokolwiek powiedzieć , po meczu z Garcią !!A z nią takiego spacerku nie będzie ...na pewno.A do tego pewności nie mam czy Iga wygra . -
token Zgłoś komentarz
Jaki "pokaz siły" ?!? Iga wyszła żeby wygrać i tak zrobiła, a nie jakąś pokazówkę... -
Zygmunt Jagiełło Zgłoś komentarz
Gra jak z nut Brawooooo !!!!!!!!!! -
Wiktorek Zgłoś komentarz
i wymierza sankcje jak potrafi najlepiej! -
Padysza Zgłoś komentarz
Jest coraz lepsza…