Znakomite wieści dla Igi Świątek! Zobacz tabelę WTA Finals

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek w wielkim stylu wygrała pierwszy mecz w prestiżowych zawodach WTA Finals 2022. Polska tenisistka wykonała ważny krok w kierunku awansu do półfinału. Jak wygląda grupowa tabela po wtorkowej serii gier?

To był pokaz siły! Iga Świątek nie dała żadnych szans Darii Kasatkinie, którą pokonała już po raz piąty w obecnym sezonie. W hali Dickies Arena w amerykańskim Fort Worth nasza reprezentantka zwyciężyła 6:2, 6:3 i jest bliżej awansu do fazy pucharowej.

W drugim spotkaniu wtorkowej serii gier zmierzyły się Coco Gauff i Caroline Garcia. Amerykanka liczyła na rewanż za porażkę w ćwierćfinale US Open, ale znów przegrała w dwóch setach z Francuzką, tym razem 4:6, 3:6.

Tym samym poznaliśmy komplet rozstrzygnięć w pierwszej kolejce grupy A tegorocznych Mistrzostw WTA, która została nazwana na cześć legendarnej Tracy Austin. Liderką tabeli jest Świątek, która nie dość, że wygrała swój mecz 2-0 w setach, to straciła zaledwie pięć gemów. Drugie miejsce zajmuje Garcia, która również może się pochwalić znakomitym zwycięstwem. Na kolejnych pozycjach plasują się Gauff i Kasatkina, które we wtorek nie zdołały urwać rywalkom choćby jednego seta.

Do półfinału zawodów WTA Finals 2022 awansują po dwie najlepsze tenisistki z każdej z dwóch grup. Za nami pierwsza kolejka zmagań w turnieju singla, zatem przed paniami jeszcze do rozegrania po dwa spotkania w fazie grupowej. Świątek zaprezentuje się na korcie w czwartek (więcej tutaj).

Grupa A (Tracy Austin)

wtorek, 1 listopada

Iga Świątek (Polska, 1) - Daria Kasatkina (8) 6:2, 6:3 Caroline Garcia (Francja, 6) - Coco Gauff (USA, 4) 6:4, 6:3